مقالات

رشته علوم انسانی در ده سال آینده

آینده ده ساله رشته انسانی

اما با این وجود هنوز هم در مشاوره های کنکور انسانی نقش و اهمیت شاخه های این رشته به درستی ارائه نمیشود. در این مشاوره ها درباره آینده رشته های علوم انسانی نیز صحبتی نمیشود. بنابراین هنوز هم تعداد زیادی از دانش آموزان رشته انسانی را میبینیم که تحت تاثیر نظرات غیر کارشناسانه دیگران، از جایگاه و اهمیت و آینده رشته خود آگاه نیستند و یا دچار بی انگیزگی تحصیلی میشوند. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله درباره آینده ده ساله رشته انسانی صحبت کنیم تا این دانش آموزان آینده ساز بتوانند با انگیزه و آگاهی، برنامه ریزی کنکور انسانی خود را به بهترین شکل  انجام دهند!

وقتی از رشته علوم انسانی صحبت میکنیم درواقع درباره موارد مهمی همچون ذات، ماهیت و حقوق انسان ها صحبت میکنیم. همین یک جمله در وصف رشته علوم انسانی کافیست تا به اهمیت و کاربرد وسیع آن پی ببریم.

تنوع و کاربرد های رشته علوم انسانی در حال افزایش است

علوم انسانی دارای ۵ زیر گروه و بیش از ۸۰ رشته و گرایش دانشگاهی است. تنوع رشته های علوم انسانی بسیار بالاست و کاربرد های آن نیز روز به روز در حال افزایش است.

تقریبا در همه جا و در همه سازمان ها به کارشناسان رشته های علوم انسانی نیاز است. به عنوان مثال از یک فروشگاه گرفته تا شرکت های بزرگ تجاری به حسابداران و مدیران مالی احتیاج است. حقوقدانان نیز برای آگاهی بخشی و حل مسائل حقوقی هر سازمان مورد نیاز هستند.

رشته های مدیریتی نیز در مدت اخیر رشد خوبی داشته اند و با اضافه شدن گرایش های مختلف مدیریتی شاهد پیدا شدن جایگاه واقعی این رشته ها خواهیم بود. در آینده ده ساله رشته انسانی فارغ التحصیلان این رشته ها به شرط کسب مهارت های شغلی حین تحصیل، میتوانند آینده درخشانی داشته باشند و اقدامات بزرگ و خلاقانه و نوآورانه را چه در انوع سازمان ها و چه در حیطه کارآفرینی رقم بزنند.

برخلاف تصور عمومی، فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی مستعد مهاجرت هستند. این امکان در رشته هایی مانند حقوق، مدیریت، حسابداری و امور مالی و روانشناسی پررنگ تر است.

این تنوع ها بسیار امیدوار کننده هستند اما ممکن است باعث سردرگمی شما نیز بشوند. اگر در انتخاب هدف آینده خود ابهام دارید باید این مورد را در مشاوره های کنکور انسانی اومند مطرح کنید تا مربی های شغلی شما را در این زمینه راهنمایی  کنند. انتخاب هدف مهم ترین و اولین قدم برای حرکت و سپس موفقیت شما در یک  مسیر است. همچنین بدون داشتن هدف، برنامه ریزی اصولی نیز برای رسیدن شما به هدف ممکن نیست.

آینده ده ساله رشته انسانی

نقش کلیدی هر فرد در آینده سازی یک رشته!

در نهایت باید یک نکته کلیدی را به شما یادآوری کنیم. آینده بسیاری از رشته ها میتواند برای شما درخشان و موفقیت آمیز باشد اما این موفقیت شرط هایی دارد. اولین شرط، ورود آگانه و با علاقه به آن رشته است. این اولین قدم طی کردن یک مسیر است. اگر شما به مسیر خود علاقه کافی نداشته باشید، نمیتوانید آن فعالیت را به بهترین شکل اجرا کنید. قدم بعد تلاش است و شما باید همه نیروی خود را به کار گیرید. و سومین عامل مهم استمرار به هر شیوه ممکن است.

فارغ التحصیلان این رشته بخش اعظمی از جامعه را تشکیل خواهند داد و مسئولیت های مهم و بعضا سرنوشت سازی را در جامعه برعهده خواهند گرفت. بعنوان مثال روان درمانگران بعنوان متخصصین علم روانشناسی، تفکر و به تبع آن عملکرد انسان ها را هدایت میکنند. حقوقدانان در احقاق حق عموم جامعه نقش مرکزی را دارند. متخصصین علوم تربیتی در تربیت یک نسل و آینده یک کشور نقش اساسی دارند.

آینده ده ساله رشته انسانی

در برنامه ریزی کنکور انسانی میتوانید مسیر شخصی و منحصر به فرد خودتان را پیدا کنید. پس شما میتوانید با تلاش خود مثال بارز آینده دار بودن یک رشته باشید!!

کاربرد های رشته های علوم انسانی روز به روز در حال گسترش است زیرا روز به روز بیشتر از گذشته اهمیت این رشته درک میشود. از این رو میتوان به آینده ده ساله رشته انسانی ا امیدوار بود. در ده سال آینده رشته علوم انسانی به جایگاه واقعی خویش خواهد رسید. در این صورت افراد با انگیزه و با استعداد وارد این رشته خواهند شد، فراگیری این رشته در جامعه و همچنین بازار کار آن گسترش خواهد یافت و شاهد سبکی نو از اجرای فعالیت های علوم انسانی خواهیم بود.

در کنار اومند پرانرژی و بنفش باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *