مقالات

 چرا فکر می کنیم یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟

یادگیری زبان انگلیسی

آیا یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟ خب! جواب این سوال را دادن کمی سخت است اما آموزش زبان انگلیسی جنبه‌های سختی دارد که متاسفانه یادگیری این زبان شیرین را سخت می‌کند. ممکن است به دلایلی تصمیم گرفته باشید تا درکلاس‌های زبان شرکت کنید اما وقتی سعی می‌کنید از آموخته‌هایتان استفاده کنید به نظر می‌رسد که داستان در دنیای واقعی بسیار متفاوت است.

نگران نباشید؛ شما تنها کسی نیستید که چنین احساسی دارید. انگلیسی زبان سختی برای یادگیری است. هرچند غیرممکن نیست!

در حقیقت دشواری یادگیری، بستگی به زبان مادری شما دارد. این به این دلیل است که زبان ها بیشتر (یا کمتر) به هم مرتبط هستند. بسیاری از کلماتی که ما در آموزش زبان انگلیسی استفاده می‌کنیم از کلمات لاتین و یونان باستان ایجاد شده اند. اما، آیا یادگیری انگلیسی سخت است؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا دلایلی که یادگیری زبان انگلیسی سخت است را باهم مرور کنیم.

زبان انگلیسی یکی از چالش برانگیزترین زبان ها برای یادگیری است. ما به برخی از دلایل رایجی که باعث می‌شود افراد برای یادگیری زبان انگلیسی مشکل دارند، نگاهی بیاندازیم.

برخی چیزها مزخرف و بی معنی هستند:

زبان انگلیسی اغلب مملو از تناقضات و جملات غیرمنطقی است. به عنوان مثال، بسیاری از کلمات برای افراد غیر بومی گیج کننده به نظر می‌رسند. به عنوان مثال:

آناناس چه ربطی به کلمات «کاج» و «سیب» دارد؟what does pineapple have to do with the words “pine” and “apple”?

مواردی هم وجود دارد که اسم ها به فعل تبدیل می‌شوند.

معلمان در حالی که واعظان موعظه می کردند، تدریس می کردند.Teachers, taught while preachers preached.

توضیح آن برای انگلیسی زبانان بومی هم به اندازه کافی دشوار است. بنابراین تصور کنید که در آموزش زبان انگلیسی درک این تناقضات برای زبان آموزان چقدر می‌تواند دشوار باشد.

موارد پرچالش دیگری هم هستند که می‌توانند کمی چالش‌برانگیز باشند. می‌توانید برای آگاهی بیشتر از این موارد به مقاله «پر چالش ترین مباحث زبان انگلیسی را بشناسید» مراجعه کنید.

قوانین و استثنائات:

زبان انگلیسی نیز مانند هر زبان دیگری مملو از قوانین است. چه دستوری باشند و چه از آن برای کمک به هجی کردن استفاده کنند. تعداد آن‌ها زیاد است و راه های زیادی برای تغییر، رد یا اثبات اشتباه آنها وجود دارد.

برای مثال، دانش‌آموزان انگلیسی یاد گرفتند که «I» را قبل از «E» به جز بعد از «C» بگویند.

وقتی صحبت از اکثر کلمات انگلیسی مانند “دوست – friend ” و “باور – believe ” می شود، این قانون درست است. با این حال، استثناهایی مانند “علم – science ” و “عجیب – weirdness ” وجود دارد.

وقتی در آموزش زبان انگلیسی صحبت از ترتیب جمله می‌شود، چندین قانون گیج کننده برای درک آن وجود دارد. عادت کردن به همه پیچیدگی ها و استثناهای قوانین برای افرادی که سعی در یادگیری زبان دارند می تواند کابوس باشد. قوانین همیشه کار نمی کنند به خصوص زمانی که از دانش تثبیت شده‌ای برای اعمال همان قانون در یک کلمه جدید استفاده می‌کنید.

قوانین نوشتن:

به خصوص در مورد قوانین نشانه گذاری، حتی انگلیسی زبانان بومی نیز اشتباه می کنند. این جنبه ادبی نوشتن است که بیشترین دردسر را برای آنها ایجاد می کند. خواه ویرگول آکسفورد امروزی باشد یا نحوه استفاده از خط تیره در اسامی مرکب. همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. این بخش از زبان انگلیسی بیشترین تمرکز را در بین تمام مهارت های زبانی می طلبد.

مورد عجیب ضمیر انگلیسی “I” نیز قابل ذکر است. وقتی به تمام ضمایر انگلیسی دیگر نگاه می کنیم، می بینیم که “I” تنها ضمایری است که صرف نظر از شکل آن با حروف بزرگ نوشته می شود.

یادگیری زبان انگلیسی

ترتیب کلمات:

اگر انگلیسی را روان صحبت کنید، بلافاصله می توانید ترتیب کلمات را تشخیص دهید. یکی دیگر از مشکلات دانش آموزان، تشخیص دستورات درست و نادرست است. مشخص نیست چرا کلمات به گونه ای تنظیم شده اند که درست به نظر می رسند. ممکن است بگویید “یک فنجان کوچک جالب – an interesting small cup “، اما “یک فنجان جالب کوچک – a small interesting cup ” درست به نظر نمی رسد.

در حالی که از نظر گرامری صحیح است، نحوه صداگذاری آن نحوه ارائه آن را متمایز می کند. برای مثال، سخنرانان بومی، درک شهودی‌ای از پیچیدگی های زبان دارند.

انگلیسی دارای واژگان مختلط است:

وقتی صحبت از جزئیات می شود، ۲۶ درصد از واژگان انگلیسی منشأ ژرمنی دارند. نزدیک به ۳۰ درصد از آنها فرانسوی و ۳۰ درصد در اصل لاتین هستند. در نتیجه، فرانسوی زبانان احتمالاً زمان آسان تری برای یادگیری زبان انگلیسی خواهند داشت، زیرا آنها با بسیاری از واژگان آشنا هستند. همین امر در مورد زبان آلمانی و هلندی نیز صادق است.

اگر در آموزش زبان انگلیسی یک شروع سریع داشته باشیم، یادگیری یک زبان آسان تر است. زیرا زبان اصلی ما بیشتر شبیه به زبانی است که می خواهیم یاد بگیریم.

یادگیری زبان انگلیسی

املای گیج کننده:

یادگیری زبان انگلیسی اساساً به روش های خاصی دشوار است. یک توضیحش این است که انگلیسی یک طرح املایی گیج کننده دارد. حتی افراد بومی نیز آن را گیج کننده می دانند. به عنوان مثال، کلمات “dough”، “tough” و “bough” همگی املای دقیقی دارند، اما تلفظ متفاوتی دارند.

این املای «-ough» یادگاری از انگلیسی میانه، کشور Chaucer است. جایی که هجی کردن، تلفظ را منعکس می کرد. بسیاری از این تلفظ ها در طول زمان تغییر کرده اند. اما هجی کردن ثابت ماند. مانند صدای «ch» در کلمه اسکاتلندی «لاک -Loch » دیگر در تلفظ انگلیسی بریتانیایی استفاده نمی‌شود.

می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید در زبان انگلیسی حرفه‌ای شوید؟ پس به مقاله «حرفه ای شدن در زبان انگلیسی در ۷ مرحله» مراجعه کنید.

اصطلاحات گیج کننده:

در آموزش زبان انگلیسی، اصطلاحات یکی دیگر از موضوعات پیچیده برای یادگیری است. هر زبانی دارای اصطلاحاتی است. آنها قرار نیست همان معنای اصلی جمله را بدهند. به عنوان مثال، عبارت “او به سطل لگد زد – she kicked the bucket ” به معنای “او مرد” است. تنها چیزی که باید بدانید معنی کل جمله است.

او از گلوی من پرید – She jumped down my throat ” که به معنی تشرزدن و یا “او به سقف زد – He hit the roof  به معنی از کوره در رفتن، دو مثال دیگر هستند. معنای تحت اللفظی عبارت دقیقی نیست. در زبان انگلیسی ده ها هزار مورد از این موارد وجود دارد. اصطلاحات در همه زبان ها وجود دارد. طول، تنوع و غیر قابل پیش بینی بودن اصطلاحات انگلیسی آنها را توصیف می کند. درک اصطلاحات در زبان انگلیسی برای افراد غیر بومی دشوار است.

آیا یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟

اگرچه انگلیسی در واقع یک زبان پیچیده برای یادگیری است اما همین اصل در مورد زبان های دیگری مانند ماندارین، روسی یا ژاپنی نیز وجود دارد.

انگلیسی یکی از محبوب ترین زبان ها در سراسر جهان است که توسط بیش از ۱.۵ میلیارد نفر صحبت می شود و تعهد شما به مطالعه تمام پیچیدگی ها و تفاوت های آن، درهای بسیاری را در آینده به روی شما باز خواهد کرد. چندین عامل یادگیری زبان انگلیسی را سخت و گیج کننده می کند. یادگیری ساختار دستور زبان، تلفظ، تعاریف و قواعد آن دشوار است. اما به خاطر داشته باشید که در آموزش زبان انگلیسی وضعیت برای انگلیسی زبانان یادگیری یک زبان خارجی نیز مشابه است.

یادگیری زبان انگلیسی

آنچه مهم است توانایی و تعهد شما به یادگیری قوانین اساسی است. یادگیری زبان انگلیسی هرگز ساده تر و آسان تر از امروز نبوده است. در نهایت، اینکه آیا یادگیری یک زبان چالش برانگیز است یا خیر؟ به شخص بستگی دارد. اگر به قوانین اهمیت نمی دهید، یادگیری زبان انگلیسی آسان تر است. روی خواندن و گوش دادن به محتوای زبان مادری تمرکز کنید. هرچه اهداف یادگیری زبان شما بالاتر باشد، یادگیری زبان انگلیسی دشوارتر خواهد بود. به همین سادگی.

با باشگاه اومند قله‌های موفقیت را طی کنید. 💜

سامانه آموزش آنلاین باشگاه اومند با حضور بهترین و برترین اساتید و مشاوران سراسر کشور آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند. با استفاده از کلاس‌هایی با جمعیت کم و با کیفیت بالا پذیرای حضور شما عزیزان هستیم. امید داریم که با کمک شما آینده کودکان این سرزمین را بسازیم.

بنفش و تندرست باشید. 💪🏼

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *