مقالات

آیا کنکور ارزش دوباره شرکت کردن را دارد؟

آیا کنکور ارزش دوباره شرکت کردن را دارد؟

همیشه وقتی نتایج کنکور اعلام می شود، عده ای از دانش آموزان که به دلایلی نتوانسته اند به نتیجه دلخواه خود برسند به این فکر می کنند که “خب یک سال دیگر پشت کنکور می مانم و شانس خود را امتحان می کنم.”

اما آیا واقعاً قضیه به همین راحتی است؟ قطعاً خیر، زیرا سال به سال کنکور مفهومی تر و سخت تر می شود. البته هیچ غیر ممکنی وجود ندارد و اگر شما در مسیر برنامه ریزی کنکور تجربی، انسانی یا ریاضی از مشاوری کاربلد کمک بگیرید، موفقیت شما دور از ذهن نیست.

ولی باید جوانب مختلف آن را بسنجید تا بی گدار به آب نزنید، چون به هر حال شما قرار است که یک سال از عمر و زمان گران بهای خودتان را پای این کار بگذارید، پس اصلاً شوخی بردار نیست. این موضوع به خصوص درباره آقایان که باید به خدمت سربازی هم فکر کنند، اهمیت بیشتری پیدا می کند. فراموش نکنید که این تصمیمی است که باید با عقلتان بگیرید، نه با احساستان!

پس تنها در صورتی پشت کنکور بمانید که اراده ای آهنین دارید و حاضر هستید برای رسیدن و بغل کردن آرزویتان بجنگید.✨

ماندن پشت کنکور به چه افرادی توصیه می شود؟

* اگر واقعاً هدف مشخصی دارید و نمی خواهید صرف مدرک گرفتن به دانشگاه بروید.

* اگر تحت تاثیر حرف اطرافیان، دیدن رتبه های برتر کنکور یا پزشکان و مهندسان موفق این تصمیم را نگرفته اید.

* اگر حاضر هستید که اشتباهاتی که در سال گذشته کرده اید را به کمک فردی که در امر مشاوره کنکور ریاضی، تجربی یا انسانی متخصص است شناسایی کنید و برای تغییر آن ها تلاش کنید.

پس شما می توانید یک بار دیگر در کنکور شرکت کنید و این بار طعم موفقیت را بچشید. البته عجله نکنید، این موضوع شرط دارد! شما در صورت پشت کنکور ماندن باید شروط زیر را مو به مو رعایت کنید:👇

 1. بین مطالعه و تفریح خود تعادل برقرار کنید و در هیچ کدام افراط نکنید.
 2. حتماً در آزمون های آزمایشی شرکت کنید. با شرکت در این آزمون هم طعم رقابت را می چشید و هم می توانید نقاط ضعف و قوت خودتان را پیدا کنید و آن ها را تقویت نمایید.
 3. وقتی کسی جملات ناامید کننده به شما می گوید، یک گوشتان در باشد و یک گوشتان دروازه!
 4. مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی، تجربی و ریاضی را فراموش نکنید. شما با استفاده از این دو المان می توانید مسیر موفقیت خود را هموارتر کنید.
 5. خستگی در این مسیر طولانی امری کاملاً طبیعی است و شما نباید خودتان را بابت خسته شدنتان مواخذه کنید. یادتان باشد شما بولدوزر نیستید، انسانید!😉 پس هر بار که خسته شدید، استراحت کوتاهی کنید و بعد از تجدید قوا، مجدداً درس خواندن را با انرژی مضاعف آغاز کنید. این استراحت می تواند شامل پیاده روی، بستن پلک ها به مدت کوتاه و حتی نوشیدن یک آب میوه باشد.

فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید در زمان استراحت از موبایل، لپ تاپ و تلویزیون استفاده کنید، چون نه تنها سرحال نمی شوید، بلکه بدتر چشم و ذهنتان خسته می شود.

آیا کنکور ارزش دوباره شرکت کردن را دارد؟

با پشت کنکور ماندن چه مزایا و معایبی در انتظار شما است؟

اگر هنوز مردد هستید و نمی دانید که آیا شرکت دوباره در کنکور کار درستی است یا خیر، لازم است که با مزایا و معایب پشت کنکور ماندن آشنا شوید تا بتوانید تصمیم عاقلانه تری بگیرید.

مزایا

 1. طبیعتاً وقتی پشت کنکور ماندن را انتخاب می کنید، چون دیگر درگیر مدرسه و امتحانات آن نیستید، زمان بیشتری برای مطالعه و تست زنی در اختیار دارید. پس اگر از زمانتان به طور بهینه استفاده کنید، یک برگ برنده مهم خواهید داشت.
 2. چون می توانید مرور و تکرار بیشتری داشته باشید، پس تسلط بهتری هم بر روی مطالب درسی پیدا می کنید.
 3. چون یک بار در فضای کنکور قرار گرفته اید با نوع سوالات کنکور آشنا شده اید و اهمیت مطالعه اصولی، تست زنی و مدیریت زمان را بهتر درک می کنید. پس بالطبع راحت تر می توانید اشکالات خودتان را برطرف کنید تا سر جلسه کنکور به مشکل برنخورید.
 4. اگر برای آزمون قبلی از کلاس های فیزیک کنکور، ریاضی، شیمی و … استفاده کرده باشید، کمتر به کلاس های تقویتی جدید نیاز دارید و تا حدی می توانید از همان جزوات کمک بگیرید.

معایب

 1. ممکن است که به مرور انرژی و انگیزه شما تحلیل برود. بنابراین سعی کنید که از مشاور یا دوستی که می تواند انرژی از دست رفته شما را به روش های مختلف برگرداند، کمک بگیرید.
 2. درست است که شما در این سال وقت زیادی برای مطالعه دارید، اما یادتان باشد که زمان کش نمی آید و اگر دیر اقدام کنید، آن را از دست می دهید. پس برای لحظه به لحظه آن برنامه ریزی کنید تا به موفقیت برسید.
 3. ممکن است که اطرافیان شما با حرف هایشان باعث شوند که انرژی شما تحلیل برود. در این مواقع ایمان به هدف و توانایی هایتان را فراموش نکنید.
 4. تغییرات کتاب درسی هم می تواند باعث نگرانی شود، اما اگر شما از مشاورین و اساتید مجرب کمک بگیرید، از این مشکل هم گذر خواهید کرد.
 5. ممکن است که ظرفیت و سهمیه های پذیرش رشته ای که شما به آن علاقه دارید کمتر شود، بنابراین بهتر است که از یک مشاور کاربلد در این حوزه مشورت بگیرید و احتمالات را بررسی کنید.
 6. باید مشکلات پیش بینی نشده را هم در نظر بگیرید. مثلاً زمانی که کرونا آمد، کنکور به تعویق افتاد. خب همین موضوع به ظاهر ساده می تواند روی روحیه بعضی دانش آموزان تاثیر بگذارد و ورق موفقیت آن ها را برگرداند!

اگر می خواهید بدانید که بعد از بد دادن کنکور آینده چه رنگی است؟! حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

تضمین موفقیت کنکور

چه چیز موفقیتمان را در کنکور تضمین می کند؟

همیشه در هر شرایطی از زندگی، وجود یک حامی و یک راهنما بسیار ارزشمند است. اینکه بخواهیم به طور قطع مشخص کنیم و مطلقاً به یک شیوه اتکا کنیم، صحیح نیست بلکه باید از ارکان و مکمل های متفاوتی درکنار هم بهره ببریم. برای مثال باید ضمن شرکت در دوره های آموزشی و کلاس های کنکور؛ به دریافت برنامه ای کامل و جامع از سوی مشاوره های کنکور تجربی، ریاضی و … کمک بگیریم. رسیدن به موفقیت تنها با شرکت در کلاس های پر هزینه و صرف وقت بسیار امکان پذیر نبوده و نخواهد بود، مگر اینکه شما یک برنامه اصولی و طبق استانداردها را در دست داشته باشید. حتی عده زیادی از دانش آموزان با صرف ساعات مطالعاتی بالا نمی توانند نتیجه دلخوهشان را بگیرند، و خب نبود یک برنامه ریزی صحیح از سوی یک متخصص می تواند چنین پیامدهای جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. برای اینکه راه رفته را دوباره نروید، لازم است در کنار سایر تلاش هایتان، تنها به داشتن یک برنامه خوب و کامل اکتفا کنید تا سریعتر نتیجه تمام تلاش هایتان جلوه کند! وجود این حامی  به تنهایی می تواند یک مسیر بنفش را برایتان بسازد ، پس با هوشیاری کامل نسبت به این موضوع موفقیتتان را تضمین کنید. 💜

آیا کنکور ارزش دوباره شرکت کردن را دارد؟

پس چگونه مطمئن شویم که با شرکت دوباره در کنکور موفق خواهیم شد؟

مسیر کنکور به خصوص وقتی قرار است آن را برای بار دوم طی کنید، پستی ها و بلندی های بسیاری دارد که گذر از آن ها تنها در صورتی میسر است که علاوه بر داشتن اراده ای قوی، برنامه مطالعاتی با کیفیتی داشته باشید.

به همین منظور شرکت در کلاس های برنامه ریزی آنلاین کنکور تجربی، ریاضی و انسانی باشگاه اومند که به صورت کاربر محور و با جمعیتی کنترل شده (حداکثر ۱۰ نفر) برگزار می شوند، می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

تک تک کاربران در این باشگاه دارای پرونده ای اختصاصی هستند تا اساتید و مشاوران بتوانند روند پیشروی آن ها را مورد بررسی قرار دهند و برنامه شخصی سازی شده شان را بر اساس شرایط و توانایی هایشان تنظیم کنند.

پس برای اومندی شدن یا با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

با اومند کنکوری بنفش در انتظار توست.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *