مقالات

آیا کلاس زبان همزمان با مدرسه کودک را تحت فشار قرار می دهد؟

کلاس زبان همزمان با مدرسه کودک

این روزها باتوجه به پر رنگ تر شدن نقش کلیدی آموزش زبان انگلیسی کودکان، والدین بیش از همیشه از این کلاس ها استقبال می کنند. درست است، شما در جایگاه والد واقعاً حق دارید که بخواهید کودکتان مهارت هایی را یاد بگیرد که پرسود باشد و آینده اش را بسازد. آن هم مهارتی مانند تسلط به زبان انگلیسی که زبان بین اللملی بوده و از طرفی دخیل بودن آن در هر کاری باعث می شود حضورش را در جای جای زندگی احساس کنیم و نتوانیم به راحتی بیخیالش شویم. در حقیقت با قرار دادن فرزندتان در محیطی که به یادگیری زبان انگلیسی پرداخته می شود او را چند پله به اهدف بلند مدتش نزدیک می کنید، اما با سنجیدن شرایط ممکن است نظرتان تغییر کند. در این شرایط چنانچه که مشتاق هستید تا کودکتان هرچه سریع‌تر این زبان را یاد بگیرد، با شروع مدارس زنگ خطری به صدا در می آید که این اشتیاق را از شما می گیرد. از همین جهت بر سر دو راهی قرار می گیرید که انتخاب راه درست واقعاً سخت می شود.

 تحقیقات نشان می دهد وقتی آموزش کودکان با علاقه مندی شروع می شود و روند این آموزش به شکل سرگرم کننده ای پیش می رود یادگیری آنها سریع تر اتفاق می افتد.

 به همین دلیل قرار دادن فرزندتان در محیطی که با این سبک از آموزش آشنا باشد، می تواند به یک ابزار عالی برای یادگیری تبدیل شود. اما با این وجود چه تضمینی وجود دارد که با این سبک از آموزش کودکتان از درس زده نشود؟ آموزش اصولی و استاندارد چه روشی را دنبال می کند؟ یادگیری دو زبان با هم چقدر برای کودک مشکل ساز است؟ در ادامه این مقاله بیشتر به شرح این موضوعات خواهیم پرداخت.

آیا کودک توانایی یادگیری دو زبان را در یک زمان دارد؟🌟

زبان انگلیسی کودک

قبل چه با قرار دادن کودکتان در آموزش های حضوری، و چه آموزش های غیر حضوری زبان انگلیسی کودک؛ قطعاً پیشرفت هایی حاصل خواهد شد که در هیچ بخشی از زندگی اش تکرار نخواهند شد. تخمین زده می شود کودکانی که درحال یادگیری دو زبان هستند نسبت به کسانی که فقط یک زبان را یاد می گیرند رشد بهتری دارند. هیچ مطالعه علمی تا به حال نشان نداده است که مغز کودک تنها توانایی یادگیری یک زبان را دارد.

بر اساس تحقیقات، کودکانی که دو زبان را به طور همزمان یاد می گیرند، از طریق فرآیندهای مشابه به همان میزانی که کودکانی که تنها یک زبان را یاد می گیرند، پیشرفت می کنند. درست است که یادگیری دو زبان پیچیده تر از یادگیری یک زبان واحد است و گاهی اوقات در روند یادگیری تاخیر یا تفاوت های خاصی وجود دارد. اما اگر بخواهیم منطقی نگاه کنیم در دراز مدت، چنین تاخیری بر توانایی های یادگیری کودک تاثیر خاصی نمی گذارد. از همین رو می توانیم چنین برداشت کنیم که در مسیر یادگیری زبان انگلیسی و وجود مدارس مانعی وجود نخواهد داشت، البته تنها نکته مهمی که در این بین وجود دارد این است که کلاسی را انتخاب کنید که با استانداردهای زبان انگلیسی کودک پیش برود! 

ویژگی های بنفش یک کلاس اصولی برای کودکان 💜

از انجایی که فرزند شما در سن رشد قرار گرفته است، پر کردن وقتش با مفیدترین مهارت ها و سرگرمی ها می تواند نقش چشمگیری در زندگی اش داشته باشد. در حال حاضر یکی از اصلی ترین و پایه ای ترین مهارت هایی که شما می توانید برای کودکتان به ارمغان بیاورید این است که با شرکت دادن آنها در کلاس هایی کاربرمحور و اصولی این اتفاق را رقم بزنید. این کمک بزرگ می تواند در پیشبرد اهداف زندگی کودکتان بسیار خود نمایی کند، زیرا شیوه و سبک کلاس های کاربرمحور نسبت به کلاس های عادی بسیار متفاوت است.

 از جمله مزایای این سبک از کلاس ها این است که باتوجه به نقاط قوت و ضعف کودک شما کلاس پیش می رود. بدین ترتیب که فرزند شما با یک مربی خلاق و پرانرژی، و با روش هایی خاص در آموزش زبان انگلیسی کودک مواجه می شود. در این کلاس ها با تکنیک های متفاوت سعی می شود سطح یادگیری کودک بهبود پیدا کند، مثلاً با استفاده از بازی های خلاقانه، داستان ها و فیلم های مخصوص رده سنی کودک، مشارکت های مختلف جهت انجام کاری و… . پتانسیل این کلاس ها به گونه ای پایه گذاری شده که نه تنها باعث می شود در روند تحصیلی اش وقفه ای ایجاد نشود، بلکه علاقه فرزندتان نسبت به آموزش زبان انگلیسی کودک روز به روز افزایش پیدا می کند.

کلاس های آنلاین راه حلی برای فرار از تداخلات 🚀

زبان انگلیسی کودک

همانطور که می دانید، کودکان حجم زیادی از انرژی خود را در کلاس درس و مدرسه خرج می کنند و سپس به خانه بر می گردنند. مسلماً در این شرایط سخت است که فرزندتان را در یک ساعت مشخص، با مشکلات و دردسرهای رفت و آمد و… راضی کنید تا به کلاس دیگری برود. اما اگر همین آموزش به شکل آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودک شکل بگیرد نه تنها فرزندتان، حتی شما هم به عنوان یک پدر یا مادر دلسوز احساس بهتری را خواهید داشت. زیرا از شر هزینه و مشکلات رفت وآمد، صرف کردن وقت بسیار و… در امان می‌مانید.

 همچنین، باتوجه به انعطاف این سبک از کلاس ها می توانید باتوجه به صلاح دید خودتان و راحتی کودکتان در هر زمان و مکانی از این کلاس ها استفاده کنید. در این شرایط هیچ فشاری بر دوش کودکتان نخواهد بود، و همزمان با شرکت کردن در کلاس درس مدرسه، می تواند به شکل قوی و پر انرژی به یادگیری این زبان مهم بپردازد. در واقع برگزاری کلاس های آنلاین زبان انگلیسی از جمله بهترین موقعیت ها برای هر کودکی بوده و هست، مخصوصا  زمانی که کودکتان در مدرسه هم مشغول تحصیل است.

در همین خصوص، به شما توصیه می کنیم مقاله، چرا آموزش آنلاین برای کودکان را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از اهمیت این موضوع برسید.

به عنوان کلام آخر برای یادگیری زبان توسط کودک شما

بی شک دو زبانه بودن، یک مزیت شخصی و حرفه ای برای هر کودک است چه در زمان کودکی و چه در زمان بزرگسالی. اگر فرزند شما به اندازه کافی خوش شانس باشد تا به زبان انگلیسی هم مسلط شود، قطعاً آینده درخشان تری را نسبت به سایر افراد خواهد داشت. برای داشتن خانواده ای دو زبانه فقط کافیست با انتخاب درست‌تان سرنوشت زیباتری را برای خانواده‌تان بسازید. فراموش نکنید که با حضور فرزندتان در کلاس هایی که استاندارد های لازم را داشته باشد، این موفقیت حاصل می شود. در همین راستا، اومند با تشکیل تیمی، کلاس هایی کاربرمحور را راه اندازی کرده است تا بطور خلاقانه و آسان کودکتان زبان انگلیسی را یاد بگیرد. برای اومندی شدن شما می توانید از طریق این قسمت و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید. 

اومند منتظر کودک شماست تا شاهد موفقیت هایش باشید! 🌠