مقالات

آیا همه باید شبیه به هم زبان انگلیسی را یاد بگیرند؟

آیا همه باید شبیه به هم زبان انگلیسی را یاد بگیرند؟

بحثی در این نیست که در عصر ارتباطات، یکی از مهارت هایی که هر انسانی به یادگیری آن نیاز دارد زبان انگلیسی است، اما سوال اصلی این جا است که آیا می توان برای آموزش زبان انگلیسی نسخه واحدی برای همه نوشت و همه را به یک شکل آموزش داد؟ پس این وسط تکلیف تفاوت های فردی چه می شود؟

اجازه دهید که این مسئله را با یک مثال بررسی کنیم. اگر نگاهی به انگشتان خود بیندازید، می بینید که ۵ انگشت شما با هم فرق می کنند و شبیه هم نیستند، پس چطور ممکن است که ۵ انسان بتوانند زبان انگلیسی را با یک روش واحد و بدون توجه به صفات، روحیات و تفاوت های فردیشان یاد بگیرند؟

هر جایی که آموزش به شکل شخصی سازی شده پیش نرود، قطعاً یک پای مهم قضیه می لنگد و شما نمی توانید نتیجه ای که باید را کسب کنید.

۵ روش تضمینی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی

5 روش تضمینی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی

شکی نیست که یادگیری ما انسان ها با هم متفاوت است، اما چند راهکار اصلی برای یادگیری زبان وجود دارد که اگر هر کسی آن ها را بر اساس ویژگی های فردی خودش انجام دهد و تنها مقلد دیگران نباشد، می تواند به نتیجه ای که منتظر آن است برسد!

● هدف داشته باشید

هر انسانی هدف منحصر به فردی از یادگیری زبان انگلیسی دارد، اما این هدف باید به قدری محکم باشد که به شما یک تکان اساسی دهد! مثلاً این که اگر زبان انگلیسی را یاد بگیرم درآمدم از x تومان به n تومان می رسد، هدفی نیست که شما را در تمام مسیر یادگیری با انگیزه نگه دارد.

پس اگر به عنوان مثال هدفتان از یادگیری زبان به دست آوردن پول بیشتر است، باید مشخص کنید که با این پول بیشتر می خواهید به چه چیزی برسید؟ مثلاً دوست دارید به یک زندگی رویایی و لاکچری برسید؟ خب باید این را در ذهنتان تجسم کنید و حتی برای این که اشتیاق بیشتری به خودتان تزریق کنید، تصاویری از آن زندگی لاکچری را به دیوار اتاقتان بچسبانید تا هر روز آن ها را ببینید و بیشتر مشتاق یادگیری شوید!

● زیاد بخوانید و زیاد بشنوید

چه در کلاس های حضوری و چه در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی شرکت می کنید، حتماً زمانی را به گوش کردن و خواندن داستان اختصاص دهید. البته منظور از خواندن مطالب انگلیسی زبان این نیست که یک دفعه به سراغ مجله نیویورک تایمز بروید و انتظار داشته باشید که مفهوم مطالب آن را درک کنید! شما باید با مطالب ساده شروع کنید تا هم از زبان زده نشوید و هم قدم به قدم پیشرفت کنید.

مثلاً کتابی مثل The Old Man and the sea از ارنست همینگوی که کتابی کم حجم و با بیانی ساده است، می تواند کتاب خوبی برای شما باشد. همچنین گوش دادان به آهنگ هایی مانند Dangerous از David Guetta و From Zero to Hero از Sarah Connor که ریتم شادی هم دارند، می توانند به تقویت لیسنینگ به خصوص در افراد مبتدی کمک کنند.

● زمان بندی مناسبی برای مطالعه داشته باشید

وقتی شما مبحثی از زبان انگلیسی را برای بار اول می خوانید باید حتماً ۲۴ ساعت بعد آن را مرور کنید تا حداقل ۸۰ درصد آن را در ذهنتان ذخیره کنید. با این کار مرورهای بعدیتان زمان کمتری از شما می گیرد و باعث می شود که کم کم بتوانید ۱۰۰ درصد آن مطلب را به ذهن بسپارید.

یادگیری بهتر زبان انگلیسی

● مکالمه کنید

یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی همین ساخت مکالمه است! اگر حتی خارج از محیط کلاس، کسی را ندارید که با او مکالمه کنید، می توانید خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید. یعنی مثلاً هر کاری که انجام می دهید به زبان انگلیسی برگردانید و او را به شکل چند جمله ادامه دار درآورید. شاید این کار به اندازه مکالمه با یک دوست مفید نباشد، اما به قول معروف “کاچی به از هیچی”.😁

البته مکالمه شما می تواند از حالت گفتاری هم فراتر برود و به حالت نوشتاری تبدیل شود! یعنی چه؟ یعنی مثلاً شما می توانید علاوه بر این که در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی شرکت می کنید، به انجمن های آنلاین یا forum های زبان انگلیسی سر بزنید و به بحث و گفتگو با دیگران بپردازید. یکی از مهم ترین محاسن این روش این است که شما می توانید به جای در لحظه پاسخ دادن، کمی فکر کنید، جملات خودتان را بالا پایین نمایید و بعد تایپ کنید. پس برای تقویت زبان انگلیسی خودتان از این روش که می تواند موتور شما را روشن کند، دایره لغاتتان را افزایش بدهد و کاری کند که حتی به مرور بتوانید استدلال های پیچیده را هم به زبان انگلیسی بنویسید، غافل نشوید!

● درک خود از هر مطلب را تفسیر کنید و بنویسید

یکی از متدهایی که برای یادگیری زبان معجزه می کند، این است که شما هر مطلبی را که می خوانید سعی کنید نظر و تفسیر خودتان از آن موضوع را در حد چند خط به زبان انگلیسی بنویسید.

علت تاثیر شگفت انگیز این روش این است که وقتی شما برداشتتان از یک مطلب را با زبان خودتان می نویسید، مغز شما آن را بهتر پردازش می کند و در نتیجه آن مطلب در ذهنتان حک می شود. پس پر واضح است که این روش در یادگیری زبان انگلیسی هم معجزه می کند!

بنابراین به خاطر داشته باشید اگر شما راه شخصی سازی شده اجرای هر یک از این متدها را یاد بگیرید، می توانید در یادگیری خودتان کودتایی برپا کنید که تا به حال نظیر آن را ندیده اید!😉

ما در مطلبی با عنوان توصیه هایی به کاربران آموزش زبان انگلیسی، نکاتی را بیان کرده ایم که خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

 آموزش آنلاین زبان انگلیسی

برای آموزش شخصی سازی شده زبان انگلیسی به کجا مراجعه کنیم؟

جهان هر روز در حال تغییر است. پس چرا ما از این تغییر عقب بمانیم و هنوز هم به روش سال های قبل در یک کلاس پر جمعیت بنشینیم و از روی کتاب هایی مشخص و با شیوه ای واحد زبان را یاد بگیریم؟

ما در باشگاه اومند که معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور است، تمام روش های قدیمی آموزش را دور ریخته ایم و روش آموزش کاربر محور و پروژه محور را جایگزین آن ها کرده ایم. تمام کاربران دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی این باشگاه در کلاس هایی حداکثر ۱۰ نفره به طور مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستند و پرونده ای اختصاصی دارند تا استاد بتواند شرایط و روند پیشروی آن ها را به طور مرتب بررسی کند.

پس چنانچه شما هم تمایل دارید از پشتیبانی همه جانبه ما بهره مند شوید و یکی از شاگردان خوش شانس اومند باشید، همین الان با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات تماس خود را از طریق این قسمت در اختیار ما بگذارید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

با اومند تنها به اندازه یک کلیک تا یادگیری بنفش طور زبان انگلیسی فاصله دارید.💜