مقالات

آیا شرکت در کلاس فیزیک کنکور ضروری است؟

آیا شرکت در کلاس فیزیک کنکور ضروری است؟

فیزیک یکی از درس های چالش برانگیز و دردسرساز کنکور است که معمولاً بسیاری از دانش آموزان در درک مفاهیم آن مشکل دارند و نمی توانند آن طور که دلشان می خواهد در این درس موفق عمل کنند. دقیقاً همین جا است که رد پای کلاس های فیزیک کنکور به چشم می خورد که هر کدام سعی می کنند با وعده داشتن بهترین استاد برای تدریس فیزیک کنکور به نوعی دانش آموزان را به سمت خودشان جذب کنند. حرفی در این نیست که ضعف دانش آموزان در درس فیزیک نشان می دهد که اکثر آن ها به کلاس های فیزیک نیاز دارند، اما به شرطها و شروطها!

وقتی آموزشی کاربر محور در میان باشد و کلاس حداکثر ۱۰ نفر دانش آموز داشته باشد، بله می توان گفت که به شرط تلاش دانش آموز می توان از این کلاس انتظار نتیجه داشت، اما باور کنید کلاسی با جمعیت حداقل ۵۰ نفره حتی اگه اساتید با تجربه اومند هم به شما درس بدهند، نمی تواند برای شما مفید باشد؛ چرا که در این کلاس نه خبری از توجه به توانایی های فردی است و نه حتی خود استاد تمرکز کافی دارد، چه برسد به دانش آموز!

پس برای یادگیری فیزیک، کلاسی را سفت بچسبید که ویژگی ها و توانایی های شخصی شما را ملاک تدریس قرار دهد، نه توانایی های عمومی را!

چگونه در فیزیک کنکور موفق عمل کنیم؟

فیزیک کنکور

علی رغم ذهنیت ناخوشایندی که از درس فیزیک کنکور در ذهن اکثر دانش آموزان موج می زند، باید گفت که اتفاقاً اگر اطرافمان را به خوبی نگاه کنیم، می بینیم که فیزیک در اکثر پدیده های جهان مثل خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی قابل لمس است و اصلاً چیز عجیب و غریبی نیست، اما لازم است که اصول مطالعه آن را بشناسید تا در این درس موفق شوید.

● وسایل لازم را پیش از مطالعه حاضر کنید

برای خواندن هر درسی از جمله فیزیک باید قبل از شروع مطالعه، وسایلی مثل جزوه استاد، دفترچه یادداشت برداری، ماژیک هایلایت و … که به آن ها نیاز دارید را حاضر کنید تا در حین مطالعه مجبور نباشید که مرتب بلند شوید و به دنبال وسایلتان بگردید؛ چرا که با این کار هم تمرکزتان به شدت کم می شود و هم زودتر از درس خواندن خسته می شوید.

● زیاد تمرین کنید و از اشتباه کردن نترسید

بی تعارف به شما بگوییم که فیزیک درسی است که اتفاقاً برای موفق شدن در آن باید در تمرین کردن افراط کنید! یعنی چه؟ یعنی شما باید آن قدر مسائل مختلف را حل کنید تا به تسلطی برسید که سوالات را عین آب خوردن جواب دهید! البته طبیعتاً در این راه به همراهی معلمی کاربلد هم نیاز دارید تا بتواند اشکالات شما را برطرف کند؛ چون شما حتی اگر انیشتین هم باشید باز هم در حل برخی سوالات به چالش برخورد می کنید و به کسی نیاز دارید که در درک مفهوم و حل سوال کمکتان کند!

در کلاس حضور فعال داشته باشید

وقتی از حضور در کلاس تدریس فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم صحبت می کنیم، منظور تنها حضور فیزیکی و جسمی شما نیست، بلکه باید با شش دانگ حواستان در کلاس درس حاضر باشید و از نکاتی که استاد توضیح می دهد یادداشت برداری کنید! این کار باعث می شود که هم مطالب را بهتر درک کنید و هم اگر سوالی برایتان پیش آمد و آن لحظه به هر دلیلی نتوانستید بپرسید، آن را نوشته اید و بعد در فرصتی مناسب می توانید از استادتان بپرسید و چالش ذهنیتان را حل کنید.

کلاس فیزیک کنکور

● حتماً باید برنامه مروری داشته باشید

خودتان بهتر از ما می دانید که فیزیک با دنیای فرمول ها گره خورده است، پس اگر این فرمول ها دوره نشوند، قطعاً به دلیل حجم زیادی که دارند به مرور زمان فراموش می شوند. البته به یاد داشته باشید که نباید فقط به دنبال حفظ کردن فرمول های فیزیک باشید، بلکه باید ابتدا مفهوم آن را درک کنید و بعد به دنبال به خاطرسپاری آن ها باشید.

● خلاصه نویسی را فراموش نکنید

این روزها کمتر کسی پیدا می شود که از تاثیر جادویی خلاصه نویسی بر یادگیری بیشتر بی اطلاع باشد. شما برای مطالعه هر درسی از جمله فیزیک باید دفتری داشته باشید که نکات مهمی که در حین مطالعه و تست زنی به آن ها برخورد می کنید را در آن یادداشت کنید. اگر بخواهید این کار را کمی دقیق تر انجام دهید لازم است که یک تصویر ذهنی از ارتباط نکات مختلفی که در منابع مطالعاتی متنوع مطالعه کرده اید ایجاد کنید. این کار باعث می شود که بتوانید مفاهیم را در ذهنتان حک کنید.

● تست زنی را فراموش نکنید

اصلاً بد نیست که شما برای تست زنی و آشنایی با نمونه سوالات مختلف از منابع متنوع استفاده کنید، اما نباید هم سرتان را به اندازه ای شلوغ کنید که ندانید به سراغ کدام یک از منابع بروید و فقط خودتان را گیج کنید. بنابراین از همان اول منابع مطالعاتی و تستی خود را با مشورت یک مشاور حرفه ای تعیین کنید تا در حل تست ها خوش بدرخشید!

جهت آشنایی با چالش های یادگیری فیزیک کنکور حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

چه جایی برای شرکت در کلاس فیزیک کنکور مناسب من است؟

کلاس فیزیک کنکور

چه دانش آموز زرنگی باشید و چه در فیزیک بلنگید، اگر کلاس فیزیکی که برای کنکور انتخاب می کنید اصول آموزش شخصی سازی شده را رعایت کند، نه تنها بد نیست و وقت شما را هدر نمی دهد، بلکه می تواند شما را چندین پله به موفقیت نزدیک کنید.

از این رو ما در باشگاه اومند تدریس آنلاین فیزیک کنکور را تنها بر اساس آموزش های کاربر محور پیش می بریم تا هر کدام از کاربران بر اساس ویژگی ها و توانایی فردی خود آموزش ببینند و بتوانند درس فیزیک را به نقطه قوت خودشان در کنکور تبدیل کنند. به علاوه کلاس های آنلاین اومند در فضای اختصاصی این باشگاه برگزار می شوند و خبری از تماس تصویری در واتساپ یا برنامه هایی مثل اسکای روم نیست و همه کاربران به شکل مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستند و می توانند از پشتیبانی همه جانبه باشگاه بهره مند شوند.

پس تا فرصت باقیست یا با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا ما با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

با اومند بنفش کردن تست های فیزیک کنکور دیگر رویا و خیال نیست.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *