مقالات

آیا شرکت در کلاس زیست کنکور ضروری است؟

آیا شرکت در کلاس زیست کنکور ضروری است؟

مگر می شود دانش آموز رشته تجربی باشید و دغدغه درس زیست شناسی کنکور با ضریب ۱۲ را نداشته باشید؟ اصلاً به همین دلیل است که در کلاس های زیست کنکور جای سوزن انداختن هم نیست!

اما آیا واقعاً همه دانش آموزان رشته تجربی به این کلاس ها و تدریس زیست کنکور نیاز دارند؟ اگر نیاز دارند، آیا این کلاس های شلوغ که در آن نه استاد تمرکز کافی دارد و نه شاگرد، می توانند به ارتقای درصد زیست شناسی داوطلبان کمک کنند؟ اگر بله، پس چرا هنوز هم میانگین درصد کشوری این درس حتی به ۲۰ درصد نرسیده است و اگر نه، پس چاره چیست؟

این ها سوالات مهمی هستند که نشان می دهند که یک بخش مهم از آموزش ما می لنگد که هنوز هم با وجود این همه کلاس کنکور در سرتاسر ایران نتوانسته ایم کمک شایانی به حداقل نیمی از داوطلبان تجربی کنیم تا بتوانند زیست شناسی را به نقطه قوت خود در کنکور تبدیل کنند.

کدام دسته از دانش آموزان بیشتر به شرکت در کلاس زیست کنکور نیاز دارند؟

نمی توانیم صد در صد بگوییم که یک گروه از دانش آموزان تجربی تنها با شرکت در کلاس های زیست شناسی موفق می شوند و گروهی دیگر کاملاً از این کلاس ها بی نیاز هستند. اما خب قطعاً گروهی از داوطلبان گروه تجربی بیش از دیگران به شرکت در کلاس زیست شناسی نیاز دارند که در این قسمت به آن ها خواهیم پرداخت.

● دانش آموزانی که در محیط هایی با سطح آموزشی پایین درس می خوانند

تدریس زیست کنکور

از آنجایی که درس زیست شناسی، درسی مفهومی است و هر چه جلوتر می رویم تست های این درس هم در کنکور ترکیبی تر و مفهومی تر می شوند، پس باید معلم به قدری خوب تدریس کند که دانش آموز مفاهیم این درس را به خوبی درک کند. گاهی هم ممکن است که معلم تدریس و فن بیان خوبی داشته باشد، اما خود دانش آموز تمرکز پایینی داشته یا این که مطالعه کافی نداشته و تازه در سال دوازدهم موتور آن روشن شده و به فکر خواندن اصولی این درس افتاده است. در این حالت قطعاً دور از ذهن نیست که با چالش های زیادی هم رو به رو شود که البته لاینحل نیستند!

پس یادتان باشد که این مسئله تنها در مدارس محروم دیده نمی شود و می تواند حتی درباره دانش آموزانی که در مدارس مطرح کشور هم درس می خوانند صدق کند، زیرا این افراد هم ممکن است که به دلیل کم کاری خودشان و یا بعضی از خلاهای آموزشی که در مدرسه شان وجود دارد، نتوانند از پل پر چاله چوله این درس به تنهایی عبور کنند و احتیاج به کلاس داشته باشند!

● دانش آموزانی که پشت کنکور مانده اند

کسانی که یک سال یا بیشتر پشت کنکور می مانند، چون از فضای مدرسه و حس رقابتی خارج می شوند، بهتر است که به خصوص برای درس های تخصصی خود از جمله زیست شناسی در کلاس های زیست شناسی شرکت کنند؛ چرا که یکی از بهترین روش ها برای این که بتوانید زیست کنکور را قورت دهید این است که در محیطی پویا و فعال قرار بگیرید تا بتوانید مفاهیم این درس را از طریق مباحثه و بررسی بیشتر، بهتر متوجه شوید و غولی که از زیست کنکور در ذهن خودتان ساخته اید را شکست دهید و پیروز میدان باشید!😉

● اگر در تست زنی و مدیریت زمان مشکل دارید

شما برای این که بتوانید در جلسه کنکور موفق عمل کنید و تست های زیست شناسی را به خوبی جواب دهید، نیاز دارید که علاوه بر دانش کافی، بر اصول تست زنی و مدیریت زمان هم مسلط باشید. شما قرار است با ۵۰ سوال زیست شناسی در جلسه کنکور دست و پنجه نرم کنید، پس اگر نتوانید زمانتان را مدیریت کنید که کلاهتان پس معرکه است! پس اگر در تست زنی و مدیریت زمان می لنگید در کنار کلاس زیست شناسی، حتماً از مشاوری کاربلد هم کمک بگیرید.

برای این که بدانید که چگونه می توان زیست را قورت داد، به شما توصیه می کنیم که بعد از خواندن این مطلب، مطالعه مقاله ای با عنوان چگونه درس زیست را بهتر یاد بگیریم را در اولویت قرار دهید.

برای یادگیری واقعی زیست شناسی کنکور به کجا اعتماد کنم؟

برای یادگیری واقعی زیست شناسی کنکور به کجا اعتماد کنم؟

با توجه به آن چه گفته شد می توان نتیجه گرفت که اگر کلاس های زیست شناسی به صورت شخصی سازی شده و کاربر محور باشند به درد همه می خورند، نه فقط دانش آموزان ضعیف!

به همین دلیل ما هم در باشگاه اومند آموزش کاربر محور و شخصی سازی شده را برای تدریس زیست کنکور در پیش گرفته ایم تا نه در حد شعار بلکه به صورت عملی ثابت کنیم که می توان در کلاس های کم جمعیت (حداکثر ۱۰ نفره) که آموزش های آن منطبق بر تواناهایی فردی است به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کرد که تندیس های افتخار این مجموعه خود گواه این ادعا است.

پس اگر می خواهید بی هیچ استرسی تنها به موفقیت در درس زیست شناسی کنکور فکر کنید، همین حالا برای بهره مندی از مشاوره رایگان ما یا با شماره تلفن های باشگاه تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند یادگیری زیست شناسی را بنفش و پرانرژی کن.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *