مقالات

آیا به مشاور کنکور انسانی نیاز دارم؟ (قسمت دوم)

مشاور کنکور انسانی

همان طور که در بخش اول این مقاله گفته شد، برای موفقیت در ماراتن کنکور باید دو پا که دارید، دو پای دیگر هم قرض کنید و به سمت موفقیت بدوید!

اما قطعاً در این مسیر به مشاوری نیاز دارید که چراغ راه شما باشد. به همین منظور کسی که در امر مشاوره کنکور انسانی متخصص است می تواند هم برنامه ریزی کنکور انسانی را برای شما انجام دهد و هم کاری کند که انرژی شما در طول مسیر کنکور نیفتد!😉

البته به شرطها و شروطها؛ چرا که به مشاوری می توان اعتماد کرد که به الفبای برنامه ریزی به شکل شخصی سازی شده مسلط باشد و بداند که نباید همه را به یک چوب براند!

در واقع او می داند که برنامه ای شما را به قله های موفقیت در کنکور انسانی نزدیک می کند که بر اساس ویژگی ها و توانایی های فردی شما تنظیم شود، نه بر اساس توانایی های عمومی !

برای بهره وری بهتر از مشاور کنکور انسانی چه باید کرد؟

مشاور کنکور انسانی

درست است که شما در قبال زمان و هزینه ای که پرداخت می کنید، انتظار دارید نتیجه مطلوبی از مشاورتان بگیرید، اما این به معنی نیست که شما هیچ وظیفه ای ندارید و قرار است که مشاور با چوب جادویی خودش، همه چیز را برای موفقیت شما فراهم کند!

به همین دلیل در این قسمت به مواردی اشاره می کنیم که اگر شما به آن ها پایبند باشید، می توانید تعامل دو طرفه مابین خود و مشاورتان را بهبود ببخشید و طبیعتاً نتیجه دلپذیرتری بگیرید.

● با مشاور خود صاف و صادق باشید

شما شاید بتوانید مشاورتان را گول بزنید، اما هرگز نمی توانید خودتان را گول بزنید! بنابراین از همان جلسه اول با مشاور خود روراست باشید و به او کمک کنید تا بهتر بتواند نقاط ضعف و قوت شما را کشف کند و آن ها را در برنامه ریزی درسی مختص شما لحاظ کند. به علاوه وقتی شما با مشاورتان صادق باشد، او می تواند بر بعد روحی شما نیز کار کند و احساسات منفی که در دوروبرتان پرسه می زند از شما دور کند!

● به توصیه های مشاور خود عمل کنید

اگر مشاور کنکور انسانی را بر مبنای درستی انتخاب کرده اید و به مهارت او ایمان دارید، پس دیگر نباید مرتباً در صحبت ها و برنامه ریزی های او اما و اگر بیاورید و باید به توصیه های او به خوبی گوش دهید و عمل کنید. البته منظور ما این نیست که شما به یک ربات تبدیل شوید که فقط مجری صحبت های مشاورتان باشید، بلکه شما باید خودتان هم خلاقیت داشته باشید و با شناختی که از خودتان دارید به مشاور هم کمک کنید که بهتر بتواند راهنمای شما در این مسیر پرتلاطم باشد. اما فراموش نکنید که نباید یک گوشتان در و یک گوشتان دروازه باشد و باید با فردی که به او اعتماد کرده اید همراهی کنید و برای انجام تمرین ها و برنامه های آن تنبلی نکنید!

● با مشاور تحصیلی خود ارتباط تنگاتنگی برقرار کنید

هر چه شما ارتباط بیشتری با مشاور خود برقرار کنید، نتیجه بهتری هم خواهید گرفت. مثلاً فرض کنید که جایی از برنامه مطالعاتی درس فلسفه و منطق رشته انسانی عقب افتاده اید یا این که به دلیلی انگیزه خود را برای مطالعه از دست داده اید. خب در چنین زمان هایی نباید مسئله را پشت گوش بندازید و با آن دست و پنجه نرم کنید تا تاریخ جلسه بعدی مشاوره تان سر برسد، بلکه باید هر چه سریع تر با مشاور خود ارتباط برقرار کنید و از او کمک بخواهید تا بتوانید این مشکلات را مرتفع نمایید.

البته این اصلاً بد نیست که خودتان از مهارت حل مسئله استفاده کنید و از پس این چالش ها بربیایید، اما توصیه ما به شما این است که هم دغدغه و هم راه حلی که برای رفع آن پیدا کرده اید را با مشاورتان درمیان بگذارید تا ببینید آیا راه حل مناسبی را انتخاب کرده اید یا باید در آن تجدید نظر کنید!

مشاور کنکور انسانی

مشاور تحصیلی خود را بی دلیل عوض نکنید

اگر می خواهید از مشاوره های حضوری یا مشاوره و برنامه ریزی آنلاین کنکور انسانی نتیجه بگیرید، نباید جز در موارد خاص مثل عدم آگاهی مشاور از برنامه ریزی شخصی سازی شده، نداشتن اطلاعات درباره مسائل روانشناسی و غیره، مشاورتان را تعویض کنید؛ چرا اگر قرار باشد به خاطر یک اخم مشاورتان که از سر دلسوزی انجام شده، هر روز به دنبال یک فردی جدید بگردید، سنگ روی سنگ بند نمی شود! در واقع این کارتان باعث می شود که شما سردرگم شوید و ندانید که باید به کدام راهنمایی ها و آموزش ها گوش کنید و به همین علت در جلسه کنکور نمی توانید به نتیجه دلخواهتان برسید! پس اگر مشاورتان از اصول مشاوره و برنامه ریزی شخصی سازی شده اطلاع دارد و نسخه واحدی برای همه شاگردانش نمی پیچد، به او اعتماد کنید تا این مسیر پر تلاطم را با دل خوش و لب خندان به پایان برسانید!🤩

ما در بخش اول مطلب آیا به مشاور کنکور انسانی نیاز دارم هم مطالب مفیدی قرار داده ایم که توصیه می کنیم که مطالعه آن را هم از دست ندهید.

چگونه از کاربلدی مشاور کنکور انسانی مطمئن شوم؟

مشاور کنکور انسانی

طبیعتاً اگر آرزوی موفقیت در کنکور انسانی را دارید، باید برنامه ریزی برای آن را هم جدی بگیرید. از آنجایی که برنامه شما باید حاوی تمام برنامه های مطالعاتی و تفریحیتان به شکل شخصی سازی شده باشد، بهتر است که تنظیم آن به فردی متخصص سپرده شود.

از این رو یکی از خدمات تخصصی ما در باشگاه اومند برنامه ریزی و مشاوره آنلاین کنکور انسانی است تا شما بتوانید به صورت آنلاین و مستقیم با مشاور خود در ارتباط باشید و برنامه ای مختص خودتان دریافت کنید که بر اساس مهارت ها و نقاط ضعف و قوت شخص شما تعیین شده است.

به علاوه چون ما معتقد هستیم که کلاس های شلوغ بازدهی کافی ندارند و استاد نمی تواند به همه کاربران به درستی رسیدگی کند، تمام کلاس های این باشگاه در سه وضعیت خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۳ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) برگزار می شوند تا هم مشاور و هم پشتیبانان بتوانند بر روند پیشروی شما نظارت داشته باشند و هر مشکلی را به آنی برای شما برطرف کنند.

پس برای این که شما هم اومندی شوید، کافیست که یا با شماره تلفن باشگاه تماس بگیرید و یا مشخصات خود را از این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسان اومند در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و پاسخگوی نیازتان باشند.

با اومند، یک آرزوی بنفش مساوی است با موفقیت در کنکور انسانی! 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *