مقالات

آیا به مشاوره کنکور تجربی نیاز دارم؟ (قسمت اول)

آیا به مشاوره کنکور تجربی نیاز دارم؟

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، رقابت تنگاتنگی که در برنامه ریزی برای کنکور تجربی دیده می شود، در سایر رشته ها وجود ندارد و خب منطقی است؛ زیرا به همان اندازه متقاضیان این رشته بیشتر از بقیه رشته ها است. اما سوال اینجاست که آیا واقعا بدون مشاوره می توانیم در کنکور تجربی موفق شویم؟ چقدر این مشاوره ها می توانند موفقیت ما را در کنکور تضمین کنند؟ آیا بدون مشاوره به نتیجه‌ دلخواهمان در کنکور تجربی می‌رسیم؟ 

ویژگی های بهترین مشاور تجربی

می‌دانیم هرساله تعداد داوطلبان کنکور تجربی نسبت به سایر رشته های آزمون سراسری بیشتر است.  همین موضوع سبب می‌شود که رقابت در این آزمون پرچالش تر شود. اگر شما از داوطلبان این رشته هستید و می‌خواهید خود را برای این چالش آماده کنید باید قدم در مسیر مطمئنی بگذارید تا نتیجه‌ی مطلوب ان را بدست آورید. کمک گرفتن از یک راهنمای متخصص می‌تواند شما را در این خصوص بسیار یاری کند. و اهمیت این موضوع به این دلیل است که هر درس از دروس تجربی یکسری روش های خاص و متفاوت برای یادگیری دارد. نه تنها درس بلکه هر مبحث از هر درس. 😄 اینکه فکر کنیم مشاوره یعنی یک برنامه کلی که در آن فقط از ساعات مطالعه هر درس صحبت شده، کاملا اشتباه است. گرچه که هنوز این الگو خیلی رواج دارد و باعث شده عده زیادی از دانش آموزان علی رغم تلاشی که دارند، بازدهی خوبی را نداشته باشند. در ادامه به یکسری از ویژگی های مشاورهای کارآمد می پردازیم. 

شیوه مطالعه:

در حقیقت، مشاوره به شما کمک می کند تا شیوه صحیح خواندن را یاد بگیرید. همچنین مشاوره نسبت به سطح و شرایط منحصر به فرد شما برنامه ای را تعیین می کند که برای هدفتان دست از تلاش برندارید. مثلا: در کلاس های زیست کنکور لازم است که هر جمله را ریز به ریز آنالیز کنید. اما اینکه مشاور صرفا یک بازه زمانی را برای این درس در نظر بگیرد و شما بخواهید فقط طبق همان ساعت مطالعه کنید، قطعا به آن نتیجه ای که انتظارش را دارید نمی رسید.

هدف گذاری:

لازم است مشاوری را انتخاب کنید که مثل والدینتان، دلسوزانه مشتاق آینده درخشان شما باشد. اینکه مشاور شما بتواند شما را به اهداف کوتاه مدت و بلند مدتتان برساند، یک امر کمک کننده و انگیزه بخش برای موفقیتتان است. زیرا تنها بهبود نمرات و یا سرعت تست زنی بالا و… در مشاوره نباید اولویت باشد.

پشتیبانی صحیح:

در بسیاری از مواقع، مشاورها هر از چند گاهی با یک جلسه ساده این کار را انجام می دهند. در صورتی که بخش مهمی از فرآیند مشاوره در پشتیبانی است. در واقع، مشاوره آنلاین کنکور تجربی این روز ها غوغا به پا کرده. چون از لحاظ کیفیتی و حمایتی نسبت به مشاوره های حضوری بسیار پیشی گرفته است.  از طرفی، صرفه جویی در وقت و زمان در این سال ها بسیار مهم است که با شرایط آنلاین به شکل کاملا بهینه استفاده می شود.🌠

باور های اشتباه نسبت به مشاوره تجربی

سال کنکور سالی مهم و سرنوشت ساز در مسیر زندگی داوطلبان است و بنابراین در این فرصت محدود باید با تکیه بر ایده های مطمئنی پیش رفت. گاها ممکن است اشخاصی بدون علم و یا تجربه کافی دست به امر مشاوره بزنند در این صورت ممکن است داوطلب از تلاش های خود نتیجه عکس بگیرد. در این خصوص پیشنهاد می کنم مقاله، باور های غلط کنکور تجربی را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از این موضوع برسید.

مشاوره کنکور تجربی

● به روز و ماهر بودن مشاور

طبیعتاً همان طور که گفتیم شما برای موفقیت در کنکور تجربی به فردی متخصص در حوزه مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی نیاز دارید. اما قضیه به همین جا خلاصه نمی شود، مشاور شما در کنار ویژگی هایی مثل آموزش شیوه مطالعه و هدف گذاری باید به روز باشد و تکنیک بلد باشد. یعنی چه؟ مثلاً فرض کنید شما با ناراحتی از این که آزمون آزمایشیتان را خراب کرده اید پیش او می روید تا از او راهنمایی بگیرید، اما او در جواب حرف های شما، بهتان می گوید تمرکزت را بیشتر کن و استرس نداشته باش، درست می شود! خب این تنها یک نصیحت ساده است که شاید در لحظه موثر باشد، اما در کل مسیر نمی تواند به شما کمکی کند! بنابراین برای کنکور تجربی یا حتی سایر رشته ها، مشاوری انتخاب کنید که اگر متوجه شد شما با مشکلاتی مثل عدم تمرکز دست و پنجه نرم می کنید، بتواند تکنیک هایی بهتان یاد بدهد که به راحتی از شر این مشکل رها شوید!

مشاوره تجربی

در نتیجه

سعی کنید در این سال های طلایی، بهترین انتخاب ها را داشته باشید تا در مسیر موفقیت گام هایتان را با اطمینان بردارید. قطعا وجود یک مشاور ماهر و با تجربه در کنار شما بسیار کمک کننده خواهد بود تا مسیر را به روشنایی ببینید و از فراز و نشیب های راه ساده تر و بهتر عبور کنید. در همین راستا، باشگاه خلاقانه اومند باتوجه به نیاز های شما تیمی را تشکیل داده تا دشواری های این مسیر را از بین ببرد و با کلاس های کاربرمحور -باتوجه به هدف شما- منتظر است تا شما را به بهترین جایگاهی که می خواهید برساند. سرمایه گذاری در این سال بسیار نقش مهمی در آینده شما دارد، پس از هیچ تلاشی دریغ نکنید. همچنین  تیم پشتیبانی کاربران ما در دسترس شماست تا بتوانید هر زمان که خواستید با ما از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه در ارتباط باشید.

با اومند موفقیت را بنفش طور تجربه کنید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *