مقالات

نقش آموزش فن بیان در پرورش خلاقیت کودکان

نقش آموزش فن بیان در پرورش خلاقیت کودکان

این روزها همه دوست دارند که کودکانی خلاق داشته باشند، شما چطور؟😉 با اطمینان به شما می گوییم که یکی از راز و رمزهای افزایش خلاقیت کودکان به فن بیان آن ها برمی گردد. چرا؟ چون زمانی که فرزند شما در کلاس های فن بیان برای کودکان شرکت می کند و مهارت خوب صحبت کردن را یاد می گیرد، ذهنش فعال تر و پویاتر می شود و بالطبع ایده های جذاب تری را خلق می کند.

پس اگر می خواهید تفکر خلاق کودکان خود را پرورش دهید، لازم است که بر روی فن بیان آن ها سرمایه گذاری کنید؛ چرا که کودکی که اعتماد به نفس بیشتری دارد، مهارت حل مسئله را از بر است، از اشتباه کردن نمی ترسد چون مرتب اصلاح نمی شود و … به راحتی می تواند روحیه پرسش گری و تفکر خلاق خود را تقویت کند و افکار و ایده های مختلف را کنار هم بچیند و چیز جدید و شگفت انگیزی ابداع کند.

طبیعتاً آینده در دست کودکانی است که هم مهارت سخنوری و هم تفکر خلاقی دارند، پس دوره های فن بیان برای کودک را جدی بگیرید تا شما هم از این قافله عقب نمانید!

چگونه از طریق افزایش قدرت فن بیان، تفکر خلاق کودک را تقویت کنیم؟

افزایش قدرت فن بیان

مگر غیر از این است که فرزند شما برای این که بتواند ایده های دوران کودکی و حتی ایده های دوران بزرگسالی خود را بیان و پیاده سازی کند به تعامل و ارتباط موثر با دیگران نیاز دارد؟ بنابراین به راحتی می توان به ارتباط مابین مهارت خوب صحبت کردن و خلاقیت کودکان پی برد، اما با این حال ما قصد داریم که در این بخش این موضوع را بیشتر بشکافیم تا به همه سوالات شما پاسخ داده باشیم.

● از کودک خود سوالاتی با پایان باز بپرسید

سوالاتی از قبیل این که اگر به جای دو چشم، دو بینی داشتیم چه اتفاقی می افتاد، اگر گربه ها به جای میو میو کردن پارس می کردند چه می شد و غیره که به سوالات سبک سقراط هم معروف هستند باعث می شوند که کودک به صحبت کردن ترغیب شود و از طرف دیگر ذهنش از مرزهای محدودیت خارج شود و به راحتی به ایده های جدید برسد. پس می توان نتیجه گرفت که این کار هم بر فن بیان و هم بر خلاقیت کودکان تاثیر مثبتی می گذارد.

● مهارت حل مسئله او را تقویت کنید

مگر نه این که هدف از تقویت مهارت حل مسئله کودکان این است که آن ها به کشف راه حل برسند؟ آیا کودک برای رسیدن به راه حلی مناسب که از ذهن خلاقش نشأت می گیرد نباید بتواند خوب صحبت کند و با یک یا چند نفر به تعامل بپردازد؟ پس قطعاً هر چه شما بتوانید مهارت حل مسئله کودکتان را قوی تر کنید، تاثیر بهتری بر فن بیان و خلاقیت او می گذارید. حالا شما چگونه می توانید همگام با بازی و سرگرمی این کار را انجام دهید؟ مثلاً شما می توانید با کارتن و مقوا بازی مثل unblock car که در آن باید یک ماشین را از بین چند ماشین موجود در پارکینگ نجات دهید را بسازید و از کودک خود بخواهید که این معما را حل کند. طبیعتاً در این حالت کودک برای ارائه نظرات خود مجبور به صحبت کردن می شود و از طرف دیگر چون می خواهد به راه حل برسد باید از ذهن خلاق خودش هم کمک بگیرید تا بتواند ماشین را نجات دهد. بنابراین شما با این کار می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و هم فن بیان و هم خلاقیت فرزندتان را افزایش دهید!

● بازی های تجسمی راه بیندازید

مثلاً شما می توانید از کودک خود بخواهید که خودش را در قالب یکی از شخصیت های کارتونی مورد علاقه اش تصور کند و به جای او صحبت کند. با این کار شما می توانید هم به خلاقیت کودکتان بال و پر دهید تا او در دنیای رویاهایش پرواز کند و هم او را به صحبت کردن ترغیب می کنید تا کم کم قدرت بیان بیشتری پیدا کند.

پرورش خلاقیت کودکان

تایم تماشای تلویزیون یا انجام بازی های کامپیوتری را کم کنید

قطعاً در عصر حاضر که تماشای تلویزیون و انجام بازی های کامپیوتری به یک سرگرمی برای کودکان و حتی بزرگسالان تبدیل شده است، نمی توان این دو را به طور کامل حذف کرد! اما اگر می خواهید دوره فن بیان کودک برای او موثر باشد و در کنار تقویت مهارت های خوب صحبت کردن فرزندتان بتواند خلاقیت او را هم افزایش دهد، باید میزان استفاده از این دو وسیله را کنترل کنید؛ چرا که استفاده بیش از حد تلویزیون و بازی های رایانه ای نه تنها تاثیرات مخربی مثل پرخاشگری، چاقی و … را برای کودکان به همراه دارد، بلکه باعث جلوگیری از پویایی ذهن خلاق آن ها می شود! به علاوه وقتی بچه ها ساعات زیادی را به تماشای تلویزیون یا انجام بازی های یارانه ای اختصاص می دهند، دیگر کمتر با شما صحبت می کنند و در ارتباط هستند و در نتیجه نمی توانند فن بیان خود را آن طور که باید و شاید تقویت کنند!

جهت آشنایی با دستاوردهای کلاس فن بیان کودکان از طریق لینک مقاله اقدام کنید و آن را مطالعه نمایید.

پس برای تقویت فن بیان و به تبع آن خلاق تر شدن کودک خود به کجا مراجعه کنم؟

تقویت فن بیان

همان طور که گفتیم این یک واقعیت است که شما هر چه بیشتر برای تقویت هوش کلامی و فن بیان کودک وقت بگذارید، ذهن کودکتان هم فعال تر می شود و می توان ایده های شگفت انگیزتری از آن استخراج کرد تا حدی که روزی چشم باز می کنید و می بینید که کودکتان چه آینده درخشانی برای خود ساخته است.

ما هم در اومند با آگاهی از این مسئله شرایطی را فراهم کرده ایم تا بچه ها بتوانند با شرکت در دوره آنلاین فن بیان کودک این باشگاه در فضایی شاد و سرگرم کننده به پرورش دو مهارت مهم خود یعنی فن بیان و خلاقیت بپردازند.

در این کلاس ها که با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفره) برگزار می شوند، کودکان مجبور نیستند که پشت میز و نیمکت های کلاس های حضوری بنشینند و خسته و بی حوصله شوند، بلکه می توانند در خانه بنشینند و با یک کلیک در فضای آنلاین و اختصاصی این باشگاه، مهارت فن بیان را در قالب بازی و سرگرمی یاد بگیرند. به علاوه آموزش کاربر محور باشگاه اومند باعث می شود که ذهن کودکان بازتر و پویاتر شود چون آن ها مجبور نیستند که بر اساس نسخه ای واحد آموزش ببینند و در نتیجه دقیقاً بر روی توانایی های شخصی خودشان سرمایه گذاری می شود، نه توانایی های جمعی!

پس برای داشتن کودکانی خوش سخن و خلاق همین الان گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این لینک تکمیل نمایید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند داشتن کودکی سخنور و خلاق دست نیافتنی نیست.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *