مقالات

۴ نکته طلایی برای آموزش زبان انگلیسی کودکان بالای ۷ سال

آموزش زبان انگلیسی کودکان بالای ۷ سال

والدین حق دارند که نگران آینده کودکشان باشند، بسیاری از والدین دغدغه پیدا کردن کلاس زبان انگلیسی کودک را برای فرزند خود دارند. این دغدغه بسیار منطقی و بجا است، زیرا یاد گرفتن زبان دومی مثل زبان انگلیسی که به عنوان زبان بین المللی شناخته می شود در هرجایی که فکرش را بکنیم جایگاهی خاص دارد. با توجه به توصیه متخصصان، سن ۷ سالگی از مناسب ترین سنین برای شروع آموزش زبان انگلیسی است. البته نظر قطعی و واحدی در این زمینه وجود ندارد، اما نظریه های متفاوتی راجع به آن گفته شده است. باتوجه به همین موضوع ممکن است چراغ بسیاری از سوال ها در ذهنتان روشن شود که، آیا کلاس زبان در کنار مدرسه به کودک فشار می آورد؟ اگر فرزند من تا قبل از ۷ سالگی با زبان انگلیسی آشنا نباشد در آموزش دچار مشکل می شود؟ آیا یادگیری زبان در این باعث دلزدگی کودک نمی شود؟

۷ سالگی و آموزش های بنفش زبان انگلیسی! 💜

“در حقیقت، همه ما شنیده ایم یادگیری زبان انگلیسی از سنین کودکی بسیار اثر بخش تر از هر سن دیگری خواهد بود”.

آموزش زبان انگلیسی کودکان

اما  اگر فرزند شما تا قبل از ۷ سالگی هیچ آموزشی را در جهت یادگیری زبان انگلیسی نداشته است هیچ جای نگرانی نیست؛ زیرا آموزش زبان انگلیسی کودک تا قبل از ۷ سالگی در صورتی که طبق اصول، و در چاچوب های خاص خودش باشد موثر واقع می شود. در حقیقت، هدف این دوره از آموزش بیشترعلاقه مندسازی کودکان به زبان انگلیسی و آشنا کردن آنها با جذابیت های یادگیری این زبان است. در همین راستا، متخصصین و مدرسین خلاق بهتر از هرکسی می دانند چگونه بچه ها را به این زبان علاقه مند کنند. آنها از کارهای متفاوتی از قبیل بازی کردن، شعر خواندن، استفاده از موسیقی، تصویر، انیمیشن و ویدیوهای جذاب و… استفاده می کنند. در واقع آنها می دانند که کودکان با چه چیز به وجد می آیند و با دست گذاشتن روی خواسته های آنها مثل بازی و تماشای کارتون و… زبان را به خوبی آموزش می دهند. به همین دلیل است که اکثر کودکان در این کلاس ها بسیار پر انرژی و سرحال هستند و هرچه که بیشتر می گذرد اشتیاقشان برای شرکت در کلاسها بیشتر و بیشتر می شود. پس در واقع اینکه بخواهیم بی دلیل و از روی ناآگاهی شعار بدهیم که برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان سن مشخصی وجود دارد اشتباه محض است.

این را بدانید که زبان انگلیسی حد و مرزی ندارد و سن خاصی برایش تعیین نشده است، و هر زمانی که دست به یادگیری آن بزنید در حق خودتان لطف بزرگی کرده اید”.

آیا یادگیری زبان انگلیسی با شروع مدارس تداخلی ایجاد می کند؟

کودکان در سنی به سر می برند که بسیار مشتاق یادگیری هرچه بیشتر دروس هستند. اما با شروع یک سال تحصیلی دیگر و حجم مطالب جدید این موضوع کمی پیچیده می‌شود. از آنجایی که گفتیم کودکان در این سن منبع خوبی برای یادگیری مفاهیم جدید هستند، نمی توان گفت که از پس آنها بر نمی آید که در یک کلاسی ضروری شرکت کنند.

 البته آموزش استاندارد و داشتن سطح توقع منطقی از کودکان بسیار مهم می باشد. در صورتی که آموزش زبان انگلیسی کودک بطور اصولی اتفاق بیفتد، به شما قول می دهیم که کودک نه تنها خسته نمی شود بلکه هیجان دارد تا به یادگیری بیشتر این زبان بپردازد. کودکان در سن ۷ سالگی آموزش آکادمیک زبان مادری خود را آغاز میکنند. آنها در این سن توانایی آموزش مقدماتی زبان انگلیسی را بهتر از هر دوره دیگری دارند. به دلیل اینکه کودکان در این سن ذهن بازتری دارند و با دغدغه کمتری سروکله می زنند به تبع شور و شوق یادگیری‌شان بیشتر است. پس از شما انتظار می رود که ذهن خودتان را با این افکار کلیشه ای سردرگم نکنید، زیرا شروع یادگیری زبان هیچگاه بد نیست.

با آموزش آنلاین کیفیت یادگیری کودک افزایش پیدا می کند! 🚀

تجربه نشان می دهد که کودکان بیش از هر نسل دیگری با تکنولوژی ارتباط برقرار می کنند و با فضای آنلاین به راحتی کنار می آیند. از آنجایی که  ممکن است نگران وضعیت تحصیلی کودکتان باشید تا مبادا افت تحصیلی پیدا کند، فضای آنلاین در این شرایط دست شما را می گیرد.

 فرض کنید کودکتان خسته از مدرسه بازگشته است و نیاز به استراحت دارد، در این شرایط با وجود کلاس های آنلاین زبان انگلیسی کودک لازم نیست که از زمان استراحتش بزند و در کلاس حضوری شرکت کند. در حقیقت او می تواند درهر زمانی که وقت کافی برای یادگیری دارد در کلاس آنلاین شرکت کند. با این حساب کیفیت یادگیری کودک به طور شگفت انگیزی افزایش پیدا می کند، و به نگرانی های شما و فرزندتان پایان می دهد. چه چیز از این بهتر که شما می توانید از مزایای بی شمار کلاس آنلاین نظیر صرفه جویی در هزینه های مالی، صرفه جویی در زمان و نظارت بیشتر بر روند آموزش فرزندتان استفاده کنید. پس اگر رفت و آمد به آموزشگاه در کنار رفت و آمد هر روزه کودکتان به مدرسه او را آزار میدهد، آموزش آنلاین گزینه مناسبی برای حل این مسئله است.

برای آموزش زبان انگلیسی کودکان، چه چیزهایی اولیت قرار داده می شود؟ 🌠

در آموزش زبان انگلیسی در سن ۷ سالگی، علاوه بر استفاده از روش های جذاب علاقه مند سازی، معمولاً آموزش اعداد و الفبا هم صورت می گیرد. نکته مهم این است که آموزش اعداد و الفبا نباید بصورت فشرده انجام شود. یادگیری الفبای زبان مادری نیز در طول یکسال تحصیلی در مدرسه انجام می شود؛ بنابراین یادگیری فشرده الفبای یک زبان خارجی یا یادگیری جملات و کلمات در ابتدای کار منطقی بنظر نمیرسد! همچنین در ابتدای آموزش نباید اصرار بر خواندن و تکرار کلمات و یا نوشتن کلمات و جملات شود. این شیوه آموزش استاندارد نیست و اگر فرزند شما در ۷ سالگی با چنین آموزشی مواجه شود قطعا دچار استرس خواهد شد، و ممکن است از این زبان دلزده شود.

همچنین، در صورتی که آموزش غیر اصولی را تجربه کنند احتمالاً میل و رغبتی برای ادامه یادگیری نخواهند داشت و تاثیر مثبت سایر کلاس ها به شکل عکس روی آنها جواب دهد زیرا دیگر آنها با علاقه خودشان در کلاس حاضر نمی شوند. در همین راستا، از آنجایی که شما به عنوان پدر مادر برای فرزندتان کلاس انتخاب می کنید لازم است خودتان هم نکاتی را بدانید تا بهتر به آنها کمک کنید.

برای همین پیشنهاد می کنم تا مقاله، نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودک را مطالعه نمایید. 💫

 آموزش آنلاین زبان انگلیسی

کلام پایانی آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان بالای ۷ سال

با انتخابی معقولانه در خصوص کلاس های زبان انگلیسی شما می توانید به کودکتان هدیه ای ارزشمند بدهید و آینده او را رنگارنگ بسازید. فقط کافیست که به نکات گفته شده دقت کنید تا در دام اشتباهات نیفتید. تیم اومند کلاس های خود را در پلتفرم اختصاصی کلاس آنلاین در بستر سایت باشگاه برگزار می کند تا احساس راحتی و یادگیری بیشتر فرزندتان را شاهد باشید. تیم پشتیبانی باشگاه نیز همه روزه با کاربران در ارتباط هستند و بر روال کلاس ها و تکالیف آن ها نظارت کامل دارند. برای اطلاع از شرایط کلاس آنلاین زبان انگلیسی کودک در باشگاه اومند میتوانید با تلفن باشگاه (در انتهای همین صفحه) تماس بگیرید تا کارشناسان به سوالات شما پاسخ دهند و یا از طریق این لینک با ما در ارتباط باشید.

آینده روشن کودکتان را با اومند تضمین کنید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *