مقالات

آموزش الفبای زبان انگلیسی به کودکان با ۵ راهکار ساده

آموزش الفبای زبان انگلیسی

احتمالاً شما هم خوب می دانید که در عصر دیجیتال نمی توان آموزش زبان انگلیسی کودک را پشت گوش انداخت؛ چرا که این زبان، زبانی بین المللی است و کودکان برای گسترش ارتباطات و ساخت آینده ای روشن برای خود به آن نیاز مبرم دارند.

اما زمانی می توان ادعای آموزش اصولی به کودکان را داشت که همه چیز از بیس و پایه با روش های درست شروع شود و پیش برود! بنابراین می توان نتیجه گرفت قدم اول در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان این است که حروف الفبای این زبان را یاد بگیرند. البته فراموش نکنید که نباید انتظار داشته باشید که بچه ها به خصوص کودکان زیر ۶ سال، مثل مدرسه پشت میز و نیمکت بشینند و مجری خواسته های شما باشند!

شما در صورتی می توانید در امر آموزش حروف الفبای انگلیسی به کودکان موفق عمل کنید که بچه ها را در محیط آموزشی ثبت نام کنید که آموزش خود را با آهنگ های ریتمیک و بازی و سرگرمی همراه می کنند. در غیر این صورت شاید کودکان به ظاهر الفبا را یاد بگیرند اما چون روش آموزش برایشان جذاب نبوده، حاضر به تکرار و تمرین آن نیستند و در نتیجه خیلی زود آن ها را به دست فراموشی می سپارند! پس یادتان باشد که هر چه یادگیری را برای فرزندتان لذت بخش تر کنید، میوه و ثمره دلپذیرتری هم درو می کنید!✨

۵ روش بنفش برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش الفبای زبان انگلیسی

قطعاً نمی توان نسخه واحدی برای آموزش حروف الفبای انگلیسی به همه کودکان پیچید؛ چرا که هر کودکی توانایی ها و مهارت های مختلفی دارد و با شیوه مختص به خودش یاد می گیرد، اما آنچه مسلم است این است که می توان با راهکارهایی این آموزش را برای کودکان شیرین تر کرد تا بچه ها در کنار کلاس زبانی که شرکت می کنند در محیط خانواده هم با بازی و سرگرمی غرق در زبان انگلیسی باشند. این راهکارها شامل موارد زیر هستند:👇

سرود ABC بخوانید

یکی از راهکارهایی که می تواند در یادگیری حروف الفبای انگلیسی در کودکان موثر واقع شود این است که شعر ABC که همه ما آن را زیاد شنیده ایم در خانه هم خوانده شود و حتی به صورت تصویری برای بچه ها پخش شود. البته به خاطر داشته باشید که قرار نیست کودکان را مجبور به همخوانی کنید، بلکه کافیست خودتان با آن شعر یا موزیک ویدیو همراهی کنید و با آن بخوانید تا به مرور کودکتان هم از شما تقلید کند و آن را بخواند تا ملکه ذهنش شود.

کارت های پازلی بسازید

شما می توانید روی چند تکه مقوا یا کاغذ کوچک، حروف الفبای انگلیسی را بنویسید و بعد آن ها را از وسط بچینید و مسابقه ای ترتیب دهید و از کودک بخواهید که مثل بازی پازل، آن ها را با هم جفت و جور کند. سپس نام هر کلمه ای که فرزند شما آن را کامل می کند به او بگویید و لغتی برای آن مثال بزنید تا بهتر برای کودکتان جا بیفتد و در ذهنش ماندگارتر شود.

از کودک بخواهید که حروف را بر روی برنج یا فوم اصلاح بنویسد

برای این بازی کافیست که یا داخل یک سینی مقداری برنج بریزید یا این که فوم اصلاح را درون سینی اسپری کنید. سپس از کودکتان بخواهید که حرفی که مد نظرتان است را بر روی فوم یا برنج بنویسد و دوباره آن را پاک کند تا بتواند حرف بعدی را بنویسد. حتی اگر کودکتان حروف اسم خود را یاد گرفته باشد، می توانید از او بخواهید که اسم خودش را بر روی فوم یا برنج ترسیم کند. این بازی در عین سادگی می تواند علاوه بر سرگرم کردن کودکان، بار آموزشی هم برای آن ها داشته باشد.

بازی ماهیگیری کلمات راه بیندازید

برای انجام این بازی کافیست که حروف الفبای کوچک و بزرگ را بر روی کاغذهای جداگانه بنویسید و بعد به هر کدام از آن ها یک گیره کاغذ متصل کنید. سپس یک قلاب ماهیگیری آهنربایی هم بسازید و حروف بزرگ را بر روی زمین و حروف کوچک را در دست خودتان بگیرید. حالا کافیست که از فرزندتان بخواهید که شکل بزرگ هر حرفی که به او نشان می دهید را از ماهیان الفبایی صید کند. چون این بازی با هیجان همراه است کودکان از انجام آن خسته نمی شوند و شما می توانید حروف را در ذهن آن ها تثبیت کنید. لازم به ذکر است که اگر کمی خلاق باشید می توانید به جای این که حروف را روی کاغذهای ساده بنویسید، واقعاً برای هر حرف شکل یک ماهی را با کاغذ یا مقوا بسازید تا بازی جذابیت بیشتری پیدا کند.

غذاهایی به شکل حروف الفبای انگلیسی درست کنید

علاوه بر این که می توانید از ماکارونی یا نودل هایی که به شکل حروف الفبای انگلیسی هستند، سوپ درست کنید و از این فرصت هم برای آموزش حروف الفبای این زبان به فرزند خود استفاده کنید، می توانید به کمک خود کودک خوراکی هایی مثل پنکیک را یا به شکل این حروف درست کنید یا این که آن ها را به کمک ترافل، سس شکلات و … به شکل حروف الفبای انگلیسی تزئین کنید.

به شما توصیه می کنیم که مطالعه مقاله ای با عنوان خلاقیت در آموزش زبان انگلیسی به کودکان را از طریق لینک آن از دست ندهید.

آموزش الفبای زبان انگلیسی به کودک

چگونه مطمئن شویم که کودکمان حروف الفبای انگلیسی را به شکل اصولی یاد می گیرد؟

به قول صائب تبریزی که می گوید: خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج

اگر پایه و اساس آموزش زبان به کودکان که از حروف الفبای انگلیسی شروع می شود به درستی پیش نرود، کودک نمی تواند به خوبی از پس سایر آموزش های این زبان بربیاید، چون هنوز در خانه اول می لنگد!

پس پیشنهاد ما به شما این است که آموزش زبان انگلیسی کودک خود را به باشگاه اومند که معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور است بسپارید. چرا با اطمینان می گوییم که ما می توانیم با آموزشی متفاوت و نوین کاری کنیم که که فرزندتان زیر و بم زبان انگلیسی از جمله حروف آن را از بر شود؟

  • کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی کودک در این باشگاه به روش کاربر محور برگزار می شود. یعنی ما به جای در نظر گرفتن توانایی های عمومی کودکان، مهارت ها و توانایی های فردی هر کودک را در راس آموزش قرار می دهیم.
  • برای این که بتوانیم آموزش را به شیوه شخصی سازی شده پیش ببریم، کلاس ها را به سه دسته خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) تقسیم کرده ایم که شما می توانید کودک خود را در هر یک از آن ها که تمایل داشتید ثبت نام کنید.
  • کلیه کاربران به صورت مستقیم، آنلاین و در فضای اختصاصی باشگاه با معلم خود در ارتباط هستند و بچه ها در فضایی شاد و سرگرم کننده آموزش می بینند تا نه تنها از فضای کلاس خسته نشوند، بلکه در پایان هر جلسه برای جلسه بعدی لحظه شماری کنند.
  • علاوه بر معلم، پشتیبان ها هم پیگیر کار بچه ها هستند تا برنامه ها و تکالیف بچه ها که باز هم در قالب بازی و سرگرمی تنظیم می شوند به خوبی پیش بروند.

پس برای اومندی شدن فرزندتان کافیست همین الان گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید یا فرم مشخصات را از طریق این لینک تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

اومند آماده است که هر آرزوی بنفشی را برای شما برآورده کند، کافیست که بخواهید!💜