مقالات

چگونه یادگیری زبان آلمانی را استارت بزنیم؟

استارت یادگیری زبان آلمانی

قطعاً سوال مشترک در ذهن همه کسانی که به دنبال آموزش زبان آلمانی هستند این است که یادگیری این زبان را از کجا شروع کنند؟

خب قبل از این که به دنبال پاسخ این سوال بگردید بهتر است که ذهنتان را از این که یادگیری زبان آلمانی خیلی سخت است، آلمانی نکات گرامری مشکلی دارد که هر کسی از عهده اش برنمی آید و حرف های این چنینی خالی کنید و اگر واقعاً دوست دارید که این زبان را از بر شوید، تنها به هدفتان فکر کنید و جلو بروید!🚀

حرف ما این نیست که یادگیری زبان آلمانی چالش برانگیز نیست، بلکه به این معنی است که اگر شما در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان آلمانی شرکت کنید و همزمان دو المان تعهد و تلاش بی وقفه را با هم داشته باشید، می توانید از پس یادگیری این زبان بربیایید. اما برای این که بدانید نقطه استارت ماجرا کجا است و چطور می توانید تاثیر تلاشتان برای آموزش این زبان را ببینید، کافیست که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

۱۰ توصیه مهم و کلیدی برای شروع یادگیری زبان آلمانی

استارت یادگیری زبان آلمانی

اگر این قسمت را با دقت مطالعه کنید، نه تنها متوجه می شوید که باید یادگیری زبان آلمانی را از کجا شروع کنید، بلکه یاد می گیرید که چطور ادامه دهید و پا پس نکشید؛ چرا که شما هر چقدر هم که پر قدرت شروع کنید، اگر وسط راه رها کنید مثل این است که اصلاً کاری نکرده اید!

سبک یادگیریتان را کشف کنید!

اول از همه باید با سبک یادگیریتان آشنا شوید. ما انسان ها از نظر یادگیری به سه دسته بصری، شنیداری و جنبشی تقسیم می شویم. این که شما بدانید آیا با تصاویر بهتر یاد می گیرید، آیا بیشتر با فایل های صوتی ارتباط برقرار می کنید یا این که دوست دارید مطالب را در تعامل با دیگران یاد بگیرید، بهتان کمک می کند که هم شروع خوبی برای آموزش زبان آلمانی داشته باشید، هم این که نیمه راه خسته نشوید و رها نکنید!

هدفتان را از یادگیری زبان آلمانی مشخص کنید

این که شما بدانید با خودتان چند چند هستید و اصلاً چرا دوست دارید که به زبان آلمانی مسلط شوید، گام دیگری است که باید برای شروع و ادامه دادن این مسیر بردارید. بنابراین ابتدا چرایی یادگیری این زبان را پیدا کنید که مثلاً به دنبال مهاجرت هستید، به دنبال موقعیت های شغلی بهتری می گردید و غیره، بعد در مسیر آموزش قدم بگذارید.

هر روز به دنبال یادگیری لغات و عبارات جدید آلمانی باشید

استارت یادگیری زبان آلمانی

اگر شما بتوانید روزی ۳۰ لغت و عبارت آلمانی یاد بگیرید، در طی سه ماه به بیش از ۷۰ درصد آنچه برای صحبت کردن در سطح مبتدی تا متوسط در این زبان نیاز دارید می رسید. حالا چطور این کار را انجام دهید؟

۱- برای این که لغات فراموشتان نشود، باید آن ها را در قالب جملات یاد بگیرید.

۲- سعی کنید بیشتر برای یادگیری لغات و عبارات رایج زبان آلمانی مثل auch (همچنین)، oft (معمولاً)، Guten Morgen (صبح بخیر)، Gehen wir (بزن بریم) و … وقت بگذارید.

۳- به عنوان یک تمرین سعی کنید معادل آلمانی هر چیزی که در اطرافتان می بینید را پیدا کنید و یاد بگیرید.

۴- دفترچه لغاتی داشته باشید که همیشه همراهتان باشد و به هر لغت یا عبارت جدیدی که برخورد کردید، بتوانید در آن یادداشت کنید. ضمناً حتماً جملاتی به عنوان مثال برای هر کلمه در دفترتان بنویسید.

برای یادگیری و تمرین گرامر زبان آلمانی وقت صرف کنید

در این که گرامر زبان آلمانی پیچیدگی ها و ظرافت های خاص خودش را دارد شکی نیست! مثلاً همین داشتن ۳ جنسیت مونث، مذکر و خنثی در این زبان می تواند چالش هایی زیادی برای زبان آموز ایجاد کند، ولی این ماجرا نباید باعث شود که شما از یادگیری دستور زبان آن غافل شوید! بهترین کار برای یادگیری گرامر این زبان این است که خودتان را به تمرین های کتابی محدود نکنید و سعی کنید حداقل بخشی از قواعد این زبان را از دل فیلم و سریال ها، موسیقی ها و پادکست ها و … یاد بگیرید تا یادگیری برایتان متنوع تر و جذاب تر شود!😉

با خواندن متون ساده شروع کنید

برای این که این زبان و ساختار آن را بهتر بشناسید، می توانید شروع به مطالعه متن های مختلف آلمانی کنید. البته بهتر است که مثلاً از کتاب های کودکان که متن روان و ساده تری دارند شروع کنید و کم کم جلوتر بروید. به علاوه اگر بتوانید درباره متن هر کتاب، مجله، روزنامه یا هر مطلب دیگری که می خوانید چند خطی به زبان آلمانی بنویسید، زودتر در این زبان راه میافتید!

استارت یادگیری زبان آلمانی

حتماً برای تماشای فیلم و سریال و گوش دادن فایل های صوتی آلمانی زمان بگذارید

استارت یادگیری زبان آلمانی

شما با تماشای فیلم و سریال و گوش دادن به فایل های صوتی زبان آلمانی می توانید با یک تیر دو نشان بزنید!🎯 یعنی هم خودتان را سرگرم کنید و هم تلفظ صحیح کلمات، ترکیب بندی جملات، عبارات رایج و … را به طور غیر مستقیم به خاطر بسپارید و سرعت یادگیریتان را بالاتر ببرید.

زبان آلمانی را در کارهای روزمره تان جاری کنید!

به جز تماشای فیلم و سریال آلمانی و گوش دادن به فایل های صوتی این زبان می توانید کارهای دیگری هم برای غرق شدن در زبان آلمانی انجام دهید. مثلاً شما می توانید زبان گوشیتان را به آلمانی تغییر دهید تا مرتب با این زبان درگیر باشید، یا این که از طریق شبکه های اجتماعی یک دوست آلمانی زبان پیدا کنید و با او هم مکالمه تصویری و هم مکالمه متنی داشته باشید تا لهجه، تلفظ صحیح کلمات، نوع جمله بندی و … را از او یاد بگیرید.

روش های میانبر را برای یادگیری بهتر به کار ببرید

روش میانبر یعنی چه؟ یعنی مثلاً برای این که کلمات یا عبارات آلمانی در ذهنتان جا خوش کنند، آن ها را با تصویر سازی یا کدگذاری حفظ کنید!  همچنین شما می توانید از برخی از تکنیک های مطالعاتی مثل پومودورو یا همان تکنیک گوجه فرنگی برای مطالعه زبان آلمانی استفاده کنید و به ازای هر ۲۵ دقیقه مطالعه، ۵ دقیقه استراحت کنید و وقتی ۴ بار این کار را تکرار کردید یک استراحت ۱۵ الی ۳۰ دقیقه ای به خود دهید تا هم مغزتان جان دوباره ای بگیرد و هم راندمان مطالعاتیتان افت نکند!

سعی کنید به طریق Conversational connector با دیگران صحبت کنید

به جای این که چه در کلاس های زبان آلمانی و چه در مکالمه با دوستان آلمانیتان از جواب های کوتاه استفاده کنید و به قولی صحبت را جمع کنید، سعی کنید پاسخ سوالی که از شما پرسیده می شود را کمی گسترش دهید و در واقع با تکنیک  Conversational connector به سوالات پاسخ دهید. مثلاً اگر کسی از شما حالتان را می پرسد، فقط نگویید مرسی خوبم! بلکه مکالمه را ادامه دهید و به عنوان مثال در جواب بگویید ممنونم، حال من خوب است، شما حالتان چطور است؟ آیا همه چیز رو به راه است؟ با این روش کم کم می توانید قدرت صحبت کردنتان به زبان آلمانی را بهبود ببخشید.

با خودتان حرف بزنید!

شاید صحبت کردن با خودتان کمی تعجب برانگیز باشد، اما جالب است بدانید که این کار باعث می شود که شما راحت تر به زبان آلمانی مسلط شوید. بنابراین سعی کنید هر روز جلوی آینه با خودتان به زبان آلمانی حرف بزنید و صدایتان را هم ضبط کنید تا بعداً به آن گوش دهید و بتوانید اشکالاتتان را کشف کنید. البته بهتر است که صدایتان را برای استاد یا دوستی که به این زبان مسلط است پخش کنید تا بدانید در کدام قسمت ها می لنگید و باید برای رفع آن ها چه کاری انجام دهید!

اگر می خواهید با ۶ مرحله لازم برای حرفه ای شدن در زبان آلمانی آشنا شوید، مطالعه این مقاله را از طریق لینک آن از دست ندهید.

برای یادگیری اصولی زبان آلمانی به کجا اعتماد کنیم؟

اگر دوست دارید که زبان آلمانی را از پایه و اساس آن با روش های اصولی و جدیدترین متدهای روز یاد بگیرید، کافیست که همه چیز را به دستان توانمند اساتید ماهر باشگاه اومند بسپارید!

در این باشگاه خبری از پکیج های آفلاین نیست و شما با ثبت نام در کلاس های آموزش آنلاین زبان آلمانی، ضمن این که هر جلسه به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستید، آموزشی بر مبنای توانایی ها و نقاط ضعف و قوت خودتان تجربه می کنید تا مجبور نباشید از یک نسخه واحد آموزشی استفاده کنید!

پس تا فرصت باقیست گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه به شماره ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۲۳ تماس بگیرید یا فرم مشخصات را از طریق این لینک تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

با اومند یادگیری بنفش طور زبان آلمانی را به خودتان هدیه دهید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *