مقالات

چگونه در فتوشاپ طراحی سه بعدی انجام دهیم؟

طراحی سه بعدی

این روزها اکثر کسب و کارها به دنبال کسی می گردند که با گذراندن دوره های فتوشاپ، کار با این غول هنرهای گرافیکی را بلد باشد و به کمک آن بتواند آثار گرافیکی بی نظیری خلق کند و چشم هر بیننده ای را خیره کند!

حالا فرض کنید که شما با شرکت در دوره های آموزش فتوشاپ به مهارتی برسید که بتوانید دست به طراحی های سه بعدی با فتوشاپ بزنید! خب پس قطعاً شما می توانید دنیای تبلیغات و کسب و کار خود یا دیگران را زیر و رو کنید! تازه جالب است بدانید که متحرک سازی در فضای سه بعدی زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که ما قصد داشته باشیم که موشن گرافیک های تجاری و تبلیغاتی بسازیم! طبیعتاً می توانید حدس بزنید که با ساخت موشن گرافیک های سه بعدی چه انقلابی در راستای پیشرفت کسب و کارها رخ می دهد!

پس اگر شما هم دوست دارید که از این قافله عقب نمانید و بتوانید به کمک فتوشاپ، طراحی های سه بعدی چشم نوازی خلق کنید، کافیست که چشمان خود را بر این مقاله میخکوب کنید و تا مطالعه آن را تمام نکرده اید جایی نروید!😉

قابلیت های ۳D در فتوشاپ شامل چه هستند؟

طراحی سه بعدی

لازم است بدانید که قابلیت طراحی سه بعدی با برنامه فتوشاپ از نسخه CS4 به بعد گسترش پیدا کرده و در هر بار اپدیت هم پیشرفته تر شده و حرفه ای تر از قبل عمل کرده است. به همین دلیل ما تصمیم داریم که شما را با قابلیت ۳D در فتوشاپ آشنا کنیم تا شما هم با تمرین و ممارست بتوانید به یکی از ماهرترین طراحان گرافیک تبدیل شوید که همه برای داشتنتان سر و دست می شکنند!

چرخش

زمانی که در برنامه فتوشاپ و از مسیر New Layer from3D file، مدل خود را وارد کردید باید به سراغ ابزاری به نام چرخش بروید که عموماً اولین ابزاری است که در این برنامه به چشمتان می خورد و شما به راحتی و با کمک موس کامپیوتر می توانید تصویر خود را به هر شکلی که تمایل دارید بچرخانید. لازم به ذکر است که این چرخش برای چرخیدن به طرفین حول محورهای X و Y می گردد و برای نمایش از نمای بالایی خود حول محور Z حرکت می کند.

کشیدن

این ابزار که عملکرد آن مشابه ابزار Move است، نمای سه بعدی را هم به شکل افقی و هم به شکل عمودی بین محورهای X و Z حرکت می دهد. در واقع برای حرکت دادن این ابزار کافیست که کلید Alt را فشار دهید تا به کمک آن بتوانید حرکات نمای سه بعدی را به چشم ببینید!

لغزش

اگر موس کامپیوتر خود را به سمت بالا و پایین درگ کنید، می توانید مدل سه بعدی خود را به شکل یک چشم انداز دور یا نزدیک ببینید. ضمناً اگر مقادیر عددی در قسمت های درجه را تنظیم کنید، تسلط و کنترل بیشتری بر روی مدل سه بعدی در فتوشاپ خواهید داشت.

مقیاس

در پنل بعدی به کمک درگ کردن موس می توانید اندازه مدلتان را کوچک یا بزرگ کنید. یعنی اگر موس را به سمت بالا درگ کنید، مقیاس مدل بزرگ تر شده و بالعکس اگر آن را به سمت پایین درگ کنید، مقیاس مدل کوچک تر می شود.

محور ۳D

اگر کنترل محور سه بعدی به نام GL را از طریق مسیر Preferences- Performance and in the GPU و زدن گزینه GL فعال کنید، به ابزار استانداردی که برای محیط سه بعدی به آن نیاز دارید دست پیدا خواهید کرد.

دوربین

با کمک ابزار دوربین می توان کارهای چرخش، حرکت و کشیدن را انجام داد با این تفاوت که شما می توانید بین خطوط موازی و نقطه میانی، بزرگنمایی تا ۱۸۰ درجه داشته باشید. البته نباید این را هم از یاد ببرید که با کمک این ابزار می توانید به یک موقعیت ثابت در محیط سه بعدی برسید.

3D در فتوشاپ

برای آشنایی با پر کاربردترین ابزارهای فتوشاپ کافیست که این مطلب را هم از طریق لینک آن مطالعه کنید.

صفر تا صد طراحی سه بعدی در فتوشاپ را از کجا یاد بگیریم؟

اگر بخواهید پیشرفت چشمگیری در کار خود در زمینه فتوشاپ تجربه کنید، یکی از راه های آن این است که مهارت طراحی سه بعدی در این برنامه را یاد بگیرید! اما کدام محیط آموزشی می تواند به کمک آموزش آنلاین فتوشاپ، این مهارت را در شما تقویت کند؟ درست حدس زدید! باشگاه اومند دقیقاً همان جایی است که شما برای یادگیری طراحی سه بعدی در برنامه فتوشاپ به آن نیاز دارید! چرا؟ به دلایل زیر:👇🏻

  1. همه کاربران در بدو ورود به این باشگاه دارای پرونده ای اختصاصی هستند که نقاط ضعف و قوت آن ها در آن درج می شود تا آموزش این برنامه به شکل شخصی سازی شده و بر اساس توانایی های فردی هر نفر پیش برود.
  2. برای این که آموزش کاربر محور ما در زمینه فتوشاپ به درستی اجرا شود، کلاس های خود را در سه گروه خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) برگزار می کنیم.
  3. کلاس ها علاوه بر کاربر محور بودن، پروژه محور هم هستند و همه افراد می توانند پیش از ورود به بازار کار، پروژه های مختلفی را به صورت آزمایشی انجام دهند تا در آینده، راحت تر چالش های کاری را پشت سر بگذارند.
  4. کلاس های آنلاین فتوشاپ اومند در سامانه اختصاصی این باشگاه برگزار می شود و همه کاربران به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستند.
  5. شما با ثبت نام در این مجموعه از خدمات پشتیبانی ما نیز بهره مند می شوید.

پس برای اومندی شدن می توانید همین الان با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را در این قسمت وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

بنفش و پر انرژی باشید!

1 دیدگاه در “چگونه در فتوشاپ طراحی سه بعدی انجام دهیم؟

  1. غفوری گفت:

    خیلی جالب بود !!

نظرات بسته شده است.