مقالات

فراموش نکردن کلمات ترکی با ۵ راهکار ساده

فراموش نکردن کلمات ترکی

زبان ترکی استانبولی یکی از پرطرفدارترین زبان های خارجه است که هر کسی دوست دارد این زبان را مثل بلبل صحبت کند، در کنار شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی باید برای یادگیری بهتر لغات آن هم اهمیت ویژه ای قائل شود.

در واقع هر چه شما کلمات ترکی بیشتری بلد باشید و مفاهیم آن ها را بهتر درک کنید، پس در تلفظ، گرامر و ساخت جملات ترکی هم موفق تر عمل می کنید!

پس اگر شما هم به عشق مهاجرت یا سفر به کشورهای ترک زبانی مثل ترکیه در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی شرکت می کنید، کافیست که این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا بدانید چگونه می توانید با افزایش دایره لغاتتان، مکالمه سلیس تر و روان تری داشته باشید!

۵ تکنیک بنفش برای یادگیری بهتر لغات ترکی استانبولی

 لغات ترکی استانبولی

قطعاً هر چه دایره لغات شما در زبان ترکی افزایش پیدا کند، راحت تر می توانید با افراد ترک زبان به صحبت بپردازید و با آن ها ارتباط موثری برقرار کنید، مهارت شنیداریتان افزایش پیدا می کند و حتی راحت تر از پس خواندن مطالب ترکی برمی آیید. بنابراین اگر دوست دارید که کلمات ترکی را ملکه ذهن خود کنید و آن ها را به آنی فراموش نکنید، کافیست که تکنیک های زیر را مو به مو اجرا کنید:👇🏻

آهنگ و پادکست ترکی گوش کنید

وقتی گوش شما به شنیدن موسیقی ها و پادکست های ترکی عادت کند، شما می توانید قدرت شنیداری خودتان را افزایش دهید و بالطبع کلمات را بهتر بشنوید. در واقع هر چه شما آهنگ ها و پادکست های بیشتری گوش کنید، بهتر می توانید با تلفظ کلمات آشنا شوید و در نتیجه به خاطرسپاری آن ها برایتان ساده تر می شود.

از کتاب قصه های کودکان کمک بگیرید

از آنجایی که در داستان های کودکانه از لغات ساده تری استفاده می شود، پس افراد مبتدی بهتر می توانند از کلمات ساده تر شروع کنند و بعد به سراغ یادگیری لغات سخت تر بروند. به علاوه از آنجایی که در کتاب های قصه از تصویرسازی استفاده می شود، پس کارآموزان زبان ترکی می توانند با استفاده از تصاویر، هم مفهوم کلماتی که بلد نیستند را بهتر درک کنند و هم به مرور این کلمات را ملکه ذهن خود کنند!

با افراد ترک زبان از طریق شبکه های اجتماعی صحبت کنید

اگر می خواهید هر لغتی که در کلاس های زبان ترکی یاد می گیرید، در جایی مطالعه می کنید یا می شنوید را بهتر به خاطر بسپارید، لازم است که از طریق شبکه های اجتماعی با افراد ترک زبان صحبت کنید. زیرا وقتی شما با افراد بومی ترک زبان حرف می زنید، مجبور هستید که اولاً دایره لغات خودتان را با تمرین افزایش دهید تا روان تر و سلیس تر صحبت کنید و حرف های طرف مقابلتان را بهتر درک کنید و دوماً چون در این حالت مجبور هستید که لغات ترکی را در جملات مختلف به کار ببرید، پس آن ها را در مغز خود جاودانه می کنید و دیگر نگران فراموشی آن ها نخواهید بود!

آموزش زبان ترکی استانبولی

به کشورهای ترک زبان سفر کنید

بیش از هر چیزی یادگیری و به خاطر سپردن کلمات ترکی مستلزم تکرار و تمرین آن ها است. بنابراین وقتی شما به کشورهای ترک زبان مثل ترکیه و قبرس شمالی سفر می کنید، در واقع خودتان را در معرض زبان ترکی قرار می دهید و به طور مرتب مجبور هستید که در مکالمات یا نوشته های خود از واژگان ترکی استفاده کنید و در نتیجه می توانید کلمات این زبان را با سهولت و سرعت بیشتری در ذهن خود حک کنید.

خودتان را در قالب شخصیت های فیلم های ترکی تصور کنید

برای این که دایره واژگان خود را تقویت کنید و در عین حال آن ها را در ذهن خود حک کنید، می توانید فیلم یا سریال های ترکی که زیرنویس دارند را تماشا کنید و بعد دیالوگ های آن ها را در جایی یادداشت کنید. حالا برای این که بتوانید این لغات را در مغز خود ماندگار کنید و با تلفظ صحیح آن ها آشنا شوید، کافیست که خودتان را در جای بازیگر فیلم یا سریال ترکی قرار دهید و آن دیالوگ ها را دوباره بیان کنید.

جهت تقویت مهارت گفتاری و مکالمه در زبان ترکی استانبولی پیشنهاد می کنیم که مطالعه این مقاله را از طریق لینک آن از دست ندهید.

با کمک چه کلاسی می توانیم کلمات ترکی را ملکه ذهنمان کنیم؟

همان طور که گفتیم که بخش مهمی از تسلط شما به زبان ترکی به این برمی گردد که بتوانید کاری کنید که کلمات ترکی که وقت زیادی برای یادگیری آن ها صرف کرده اید را به یک چشم بر هم زدن فراموش نکنید!

از این رو شما علاوه بر تکنیک هایی که در این مطلب به آن ها اشاره شد، باید در کلاسی شرکت کنید که آموزش زبان ترکی استانبولی را با روش های کاربر محور پیش می برد تا به قول یکی از اساتید زبان ترکی باشگاه اومند این زبان نه بر اساس توانایی های جمعی، بلکه بر اساس توانایی ها، اهداف و مهارت های خودتان یاد بگیرید!

بنابراین شما با خیال راحت می توانید به باشگاه اومند که تمام آموزش های خود را به شیوه شخصی سازی شده و با جمعیت حداکثر ۱۰ نفره پیش می برد اعتماد کنید و به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط باشید. ضمناً شما با ثبت نام در دوره های زبان ترکی این باشگاه می توانید از پشتیبانی همه جانبه کارشناسان ما نیز بهره مند شوید و هر مشکلی را در اسرع وقت برطرف کنید.

پس برای اومندی شدن یا همین الان با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات تماس خود را از طریق این لینک با ما به اشتراک بگذارید تا ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

با اومند بنفش ترین موفقیت ها در دستان شماست، کافیست که بخواهید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *