مقالات

درس خواندن در تابستان پایه یازدهم برای تجربی ها

برنامه ریزی برای کنکور تجربی

هر زمان که صحبت از برنامه ریزی برای کنکور تجربی می شود، تصور اکثر دانش اموزان از یک برنامه ریزی جامع، برنامه ای برای سال اخر است. اما حقیقت این است که اهمیت برنامه ریزی در سال قبل آن سهم بیشتری را نسبت به سال پایانی دارد، پس بهتر است خیال بافی را کنار بگذارید! در واقع این تفکر اشتباهی است که باعث می شود، دانش اموزان علی رغم تلاش های زیادی که در سال اخر دارند اما به نتیجه دلخواه شان نرسند. خب، تابستان سال یازدهم یکی از طلایی ترین تایم هایی است که به کمک شما می اید. در این فرصت می توانید برای فیکس کردن اطلاعاتی که در سال گذشته یاد گرفته اید و از طرفی، مروری بر درس های سال اینده اقدام کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

چرا در تابستان درس بخوانم؟

همان طور که می دانید، حجم محتوایی دروس تجربی سنگین و طاقت فرساست. در واقع مطالعه در طول تابستان منجر به کاهش فشار تحصیلی و استرس می شود. به خصوص اگر در کلاس های مختلف شرکت می کنید، مطالعه در حین لذت بردن از تعطیلات راهی عالی برای آماده سازی خود برای تکمیل وظایف محول شده و آماده شدن برای کنکور است.

برای سال دوازدهم بنفش شوید💜

این ایده هوشمندانه ای است که، در‌س تخصصی سال بعدی را در تعطیلات تابستانی با خود در خانه کار کنید.  برای مثال: با شرکت در کلاس های انلاین شیمی کنکور می توانید پایه خودتان را قوی کنید. این کار شما را راهنمایی می کند که در سال آینده چه انتظاری از هر درسی دارید. علاوه بر، این فرصتی که دارید، که پیشاپیش مطالعه کنید و خود را برای مطالب درسی آینده آماده کنید، نقاط ضعف و قوت تان را شناسایی می کنید و بهتر روی آن ها تسلط پیدا می کنید. و در نهایت ذهن شما می ‌تواند حداقل با چند ایده تقریبی در مبحث های متفاوت مشارکت کند.

برنامه ریزی برای کنکور تجربی

عملکرد خودتان را تجزیه و تحلیل کنید💫

در طول تعطیلات تابستانی، زمان دارید تا روی عملکرد کلی تحصیلی خود تمرکز کنید.  شما این فرصت را دارید که به عقب برگردید و بدون نگرانی در مورد مباحث، آزمایش‌ ها و سایر عوامل، بدون حواس‌ پرتی آن ها را ببینید که چگونه کار کرده‌ اید.  تعطیلات تابستانی به شما این امکان را می دهد که تمام درس های خودتان را مرور کنید و خود را بر روی مفاهیم و ایده های مختلف آزمایش کنید. برای موفقیت در کنکور تجربی نکات بسیاری را باید مد نظر قرار بدهید، در همین راستا پیشنهاد می کنم مقاله چگونه در کنکور تجربی موفق می شویم را مطالعه کنید.

نحوه درس خواندن و اصولی برای کنکور تجربی🌠

پیچیدگی دروس تجربی برای تمام دانش اموزان محصل در این رشته آشکار است، و این را می دانید که حتی اگر آلبرت انیشتین هم باشید، غیر ممکن است که بتوانید درطی چند ماه تمامی مباحث اساسی را یاد گرفته باشید😂. قبل از همه چیز، این را بدانید که لازم نیست تمام وقت خودتان را در تابستان صرف درس خواندن کنید. فقط کافی است نسبت به برنامه خودتان پایبند باشید، اما در همین فرصت باید مفهومی بخوانید و روزنامه وار خواندن را فراموش کنید، نت بردارید و مباحث را به طور خلاصه برای خودتان یا دوستان تان توضیح دهید. خودتان را وارد چالش های ازمون و خطا کنید به نوعی از خودتان ازمون بگیرید.

برنامه ریزی برای کنکور تجربی

یادگیری مفهومی به کمک کنفرانس و ارائه💫

یکی از فاکتور های مهمی که در درس خواندن شما نقش بسزایی دارد، مفهومی خواندن است. حال شما باید متوجه شوید که چگونه می توانید هر مبحث را مفهومی یاد بگیرید. در حقیقت، زمانی که شما یک مطلب را فقط می خوانید و از نکات بنفش آن نت برداری می کنید دلیل درستی بر مفهومی خواندن نیست! درست است که این روش به شما کمک می کند تا مفاهیم ملکه ذهنتان شود؛ اما نباید تنها به این روش اکتفا کرد.

یکی از موثرترین روش هایی که در برنامه ریزی کنکور تجربی نقش کلیدی دارد، این است که بتوانید هر مبحث را ارائه دهید. شما می توانید این کار را به شکل های متفاوتی انجام دهید؛ برای مثال: برای هم کلاسی هایتان، کسانی که ضعف بیشتری در آن موضوع دارند، می توانید به توضیح مباحث بپردازید. یا می توانید برای اعضای خانواده خود مباحث جالب را توضیح دهید. همچنین می توانید بعد از خواندن هر مبحث تصور کنید که در یک کلاس درس یا جلسه کنفرانس شرکت کرده اید و مباحث را برای مخاطب یا مخاطبان فرضی توضیح دهید.

اگر این کار را تبدیل به عادت کنید، به طور قطع از جمله عادات خوبی می شود که نمی توانید هرگز آن را ترک کنید.

برنامه ریزی برای کنکور تجربی

به عنوان کلام پایانی

در حقیقت، این دروس بدون برنامه ریزی صحیح و اصولی بازدهی چندانی را نخواهند داشت. پس بهترین کاری که شما می توانید انجام بدهید، این است که از برنامه ریزان انلاین کنکور تجربی کمک بگیرید، چرا برنامه ریزی انلاین را به شما توصیه می کنم؟ چون ثانیه به ثانیه شما در این سال ارزشمند است و اگر به دنبال جایگاه خوبی در این رشته هستید، باید از تک تک فرصت ها استفاده کنید. انلاین بودن این برنامه جدا از صرفه جویی در وقت و هزینه شما، بسیار متفاوت و کارامد تر از سایر برنامه های انلاین است زیرا یک پشتیبان قوی همراه شماست. کافی است که از اهداف تان بگویید، تا با برنامه ریزی هایی با آیتم های متفاوت و همه جانبه مسیر خودتان را به بنفش ترین حالت ممکن ببینید. 

برای اومندی شدن می توانید از طریق این قسمت و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید. بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *