مقالات

با قانون ۸۰/۲۰ زبان انگلیسی را متفاوت یاد بگیرید

قانون ۸۰/۲۰

آیا تا به حال به این احتمال فکر کرده‌اید که اکثریت کسانی که آموزش زبان انگلیسی می‌بینند وقت و انرژی زیادی را صرف فعالیت‌هایی می‌کنند که واقعاً به آنها کمک نمی‌کند تا تسلط خودشان بر روی زبان را بهبود بخشند؟ آیا ممکن است بخش مهمی از شکست و ناامیدی‌ که مردم تجربه می‌کنند، با استراتژی‌های غیر مؤثر و قدیمی‌ای که مردم هرگز آن را زیر سؤال نمی‌برند، تقویت شود؟

آیا اگر ما بیشتر وقت و انرژی خود را بر روی گروه کوچکی از فعالیت‌های تأثیرگذاری که بیشترین نتیجه را به همراه دارند متمرکز کنیم، یادگیری زبان بسیار کارآمدتر، غنی‌تر و انگیزه‌بخش‌تر نخواهد بود؟ پاسخ به این سؤالات و موارد دیگر در یک اصل ساده، شهودی و انقلابی ارائه شده است که به نظر می رسد طیفی از پدیده ها و موفقیت را تقریباً در هر موضوعی توضیح می دهد.

چگونه هر کسی می تواند با تلاش کمتر با یادگیری نحوه شناسایی و استفاده از اصل ۸۰/۲۰ موثرتر باشد. راز شناخته شده و غیرعلنی که ۸۰ درصد از همه نتایج ما در تجارت و زندگی فقط با ۲۰ درصد از تلاش‌های ما ناشی می‌شود.» – ریچارد کُخ (اصل ۸۰/۲۰: راز دستیابی به بیشتر با کمتر)

اصل ۸۰/۲۰

قانون ۸۰/۲۰ که به عنوان اصل پارتو نیز شناخته می‌شود، بیان می‌کند که در بسیاری از فعالیت‌ها در کسب و کار، آموزش و تقریباً هر جنبه‌ای از زندگی، این گرایش وجود دارد که حدود ۸۰ درصد از نتایج، از حدود ۲۰ درصد فعالیت‌ها حاصل شود. در اینجا چند مثال برای کمک به درک این موضوع آورده شده است:

  • ۸۰٪ از ثروت در اختیار ۲۰ درصد از جمعیت جهان است
  • ۸۰٪ سود از ۲۰٪ مشتریان حاصل می شود
  • ۸۰٪ از یادگیری شما در آموزش زبان انگلیسی از ۲۰٪ تلاش شما ناشی می شود
  • ۸۰٪ درصد شادی شما از ۲۰٪ روابط شما ناشی می‌شود

اجازه دهید یک راه خوب برای مفهوم سازی این قانون به شما ارائه کنم. لحظه ای وقت بگذارید و به چیزی فکر کنید که در مورد آن خیلی آگاهی دارید و یا واقعاً خوب انجامش می‌دهید. می‌تواند حرفه ، سرگرمی، سازی که می نوازید، شاید حتی توانایی آشپزی شما باشد. اکنون سعی کنید به بخش های اساسی آن فعالیت فکر کنید.

احتمالاً متوجه خواهید شد که پایه دانش ۲۰ درصدی وجود دارد و اگر کسی بتواند این درصد کوچک را درک کند، درک کلی بسیار خوبی از کل موضوع خواهد داشت. به طور کلی، پایه ۲۰٪ دانش نه تنها به شما کمک می‌کند تا موضوع را به طور کلی درک کنید، بلکه به عنوان یک نقشه عمل می‌کند تا مهم‌ترین مراحل بعدی‌ای را که باید در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی خود طی کنید را مشاهده کنید.

تاحالا به مقاله «پر چالش ترین مباحث زبان انگلیسی را بشناسید» سرزده‌اید؟ اگر نزده‌اید که وقت‌‌تان را بیشتر از این تلف نکنید و روی لینک کلیک کنید.

پس از تمام تجربه و دانشی که داشتید، آیا متوجه شده‌اید که فعالیت‌ها و ایده‌های خاصی وجود دارند که به طور تصاعدی مؤثرتر از سایرین هستند؟ طی سال‌ها آموزش زبان انگلیسی، متوجه شده‌ایم که این موضوع در یادگیری زبان انگلیسی نیز صادق است، بنابراین از اصل ۸۰/۲۰ برای ادغام گروه کوچکی از فعالیت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی پراثر در پژوهشمان استفاده کردیم.

حقیقت این است که اکثر مردم زمان زیادی را صرف فعالیت هایی می کنند که نتایج قابل توجهی در یادگیری آنها به همراه ندارد. در اینجا ۴ مثال کلیدی از تاثیر بالای ۲۰ درصد در یادگیری زبان انگلیسی آورده شده است:

۴ استراتژی یادگیری با تاثیر بالا

ایجاد انگیزه: ابتدا روی خودتان کار کنید

ما متوجه شدیم که بسیاری از افرادی که می‌گویند می‌خواهند آموزش زبان انگلیسی را شروع کنند، انگیزه عمیقی ندارند یا برای برداشتن گام‌هایی که منجر به موفقیت می‌شود، سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. اما، اگر همین افراد وقت بگذارند و حس بهتری از هدف، اشتیاق، و فعال بودن را پرورش دهند، کل روند تغییر خواهد کرد.

بنابراین، در حالی که انگیزه گرفتن ممکن است تأثیر مستقیم یا کوتاه مدت کمی بر یادگیری شما داشته باشد، نتایج می تواند عظیم و تغییر دهنده باشند. این نه تنها به شما کمک می کند تا با یک هدف یادگیری عمیق‌تری ارتباط برقرار کنید، بلکه به شما قدرت می‌دهد تا از آن در زندگی خود استفاده کنید و در طول زمان حداکثر نتایج را به ارمغان بیاورید.

سبک زندگی انگلیسی: انگلیسی را به بخشی سرگرم کننده، راحت و طبیعی از زندگی خود تبدیل کنید

اکثر مردم می گویند که زمان کافی برای مطالعه زبان انگلیسی ندارند، اما اگر فقط از وقت مناسب‌تان در حمل و نقل استفاده و آن را به سایر سرگرمی ها و علایق خود متصل کنید، تأثیر آن بر زبان انگلیسی و زندگی شما می‌تواند بسیار زیاد باشد و زبان انگلیسی به سرعت بخشی از برنامه روزانه شما خواهد شد. با گذشت زمان، آسان‌تر، سرگرم کننده‌تر، طبیعی‌تر و ناخودآگاه‌تر می شود. در طول هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها، نتایج به‌طور گسترده‌ای انباشته می‌شوند.

تمرکز بر تلفظ و گفتار متصل

ما کشف کرده‌ایم که آموزش ریتم موسیقی زبان و اصول گفتار متصل کردن، یعنی نحوه‌ای که انگلیسی زبانان مادری، کلمات را کوچک‌ و به هم اتصال می‌کنند، می‌تواند تأثیر چشمگیری و فوری بر تسلط شما داشته باشد. در حالی که بیشتر زبان آموزان ناتوانی خود را در درک سخنرانان بومی به این افسانه نسبت می دهند که «گویشوران بومی خیلی سریع صحبت می‌کنند»، واقعیت این است که ما به شدت صداهای کلمات را برش و تغییر می‌دهیم. این چیزی نیست که مردم به طور کلی در یک دوره معمولی انگلیسی یاد می گیرند. با یادگیری تشخیص و بازتولید این صداها، فراگیران معمولاً بهبود قابل توجهی را در تسلط خود تجربه خواهند کرد.

مقاله «انگلیسی فکر کنید و از نتایج آن شگفت زده شوید!!» هم مطالب بسیار مفیدی را درباره یادگیری زبان انگلیسی آموزش داده است.

ایجاد شبکه های ساپورت: با انسان‌ها ارتباط برقرار کنید

ارتباط با افرادی که می‌توانند یادگیری شما را حمایت و تشویق کنند می تواند به اندازه هر چیز دیگری مهم باشد. چه از طریق دریافت حمایت خانواده و دوستان، یک معلم یا یک مربی، یک گروه مکالمه انگلیسی محلی یا یک جامعه آنلاین، ارتباط با افرادی که می‌توانند فرآیند شما را تشویق و راهنمایی کنند، کاملا ضروری است.

چگونه ۲۰٪ موثر را پیدا کنیم

همه ما نقاط قوت و ضعف و همچنین تفاوت هایی در سبک های یادگیری و آنچه از آن لذت می بریم داریم، اما هدف شما در اینجا این است که مشخص کنید چه چیزی برای شما مفید است. هر چه بیشتر آزمایش کنید، از تخیل خود در یادگیری استفاده کنید و خودتان را بیشتر بشناسید، بیشتر متوجه می شوید که چه چیزی بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

رویکرد انقلابی در مسیر یادگیری زبان انگلیسی

اصل ۸۰/۲۰ یک مفهوم قدرتمند و شهودی است که انگلیسی را بسیار تحت تأثیر قرار داده است. مطمئن باشید برای هرچیزی راه حلی وجود دارد و از کجا معلوم؟ شاید همین قانون تنها راه حل مورد نیاز شما باشد. بااستفاده از این قانون تلاش‌های شما تاثیر بیشتری در زندگی‌تان خواهد داشت.برای اثرگذاری بیشتر، بهتر است زمان بیشتری را برای شناخت خودتان بگذارید تا بهترین راه حل برای خودتان پیدا کنید.

در باشگاه اومند یک آرزو کن💜

دوست دارید بازهم درباره تکنیک‌ها و قوانین موثر در زبان انگلیسی بدانید؟ مایلید در کلاس‌هایی شرکت کنید که کاربر محور هستند و توجه معلم بیشتر برروی شما است؟ اگر که جوابتان بله است پس به باشگاه اومند بپیوندید. باشگاه اومند سامانه آموزش آنلاین با حضور برترین و بهترین اساتید و مشاورین سراسر کشور، آماده خدمت به شما عزیزان هستند. با حضور پشتیبانی قوی در باشگاه اومند، به تمام سوالات و دغدغه‌های شما با حوصله پاسخ داده خواهد شد.

با اومند در بنفش‌ترین حالت ممکن ظاهرشوید💜💪🏼