مقالات

میخوام برم تجربی چطور از همون ابتدا بدونم که موفق میشم؟؟

موفقیت کنکور تجربی

امروزه دغدغه ی اکثر بچها و دانش آموزان موفقیت کنکور تجربی و طرفدارای خاص خودش رو داره که هر روز بیش از پیش یه تعداد داوطلبان کنکور اضافه میشه و رقابت سختر میشه.
رشته تجربی بسیار شیرین و در عین حال چالش برانگیزه یعنی شما علاوه بر اینکه باید از قدرت و تمرکز بسیار عالی برای درس های حفطیات مثل دینی عربی ادبیات و …. برخوردار باشید باید قدرت تحلیل و استباط مسائل ریاضی و شیمی و فیزیک رو هم داشته باشید تا بتوانید یک ثبات نسبی بین این دو برقرار کنید و پله ی اول موفقیت رو طی کنید.
حال بحث اصلی و جنگ اصلی برای رسیدن به رتبه سه رقمی کنکور اینجاست که شما چیکارکنین ک برتری خاصی نسبت به رقبای خودتون پیدا کرده و از همون ابتدا موفق بشوید.

موفقیت کنکور تجربی

ابتدا هنگام انتخاب رشته چند کار را حتما انجام دهید و پس از آن در راه خود ثابت قدم باشید و جا نزنید.

لازمه هر موفقیتی اراده قوی میباشد.کسی لایق موفقیت کنکور تجربی است که برای آن بجنگد و تلاش کند.
در سال کنکور باید دور تفریحات افراطی، زیاد بیرون رفتن را خط بکشید. تفریح داشته باشید اما به اندازه.
قبل از انتخاب رشته کتاب های رشته تجربی را از کسی قرض بگیرید و شروع کنید به مطالعه کردن
حس کنید در کلاس درس هستید و مطالب درس زیست، شیمی، فیزیک و بقیه دروس را میخوانید. مطالب سنگین هستند و برای یادگیری نیازمند زمان و تمرین و تکرار میباشند.شما با این کار میتوانید بیینید چند مرده حلاج هستین و آیا از پس این همه مطالب بر می آیید؟ آیا به درس زیست علاقه دارید؟
تمام این فاکتور ها بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد و اینگونه میتوانید آگاهانه تصمیم گیری کنید و با انتخاب درست موفق شوید.

اول از همه برنامه ریزی صحیح داشته باشید

یعنی تمام درس ها را در طول هفته با میزان ساعات مطالعه مشخص کنید

دوم اینکه نظم داشته باشید

نظم در برنامه و اینکه طبق یک روال خاص پیش برید و برنامه درسس رو سر ساعت و منظم انجام بدید

سومین و مهم ترین نکته اصل یادگیریه. حال اصل یادگیری یعنی چی؟؟

به عنوان کسی ک رشته تجربی خونده و در این راه تجربه کسب کرده بهتون میگم که اصل یادگیری چیه؟!.
در اصل یادگیری قدرت و تمرکز خود را روی مطالب تا حد امکان بالا میبرین یعنی تا مطلب رو یاد نگرفتید سراغ مطلب بعدی نمیرید(مطالب رو حفظ نمیکنید یاد میگیرید). زمانی که سراغ مطلب بعدی میروید مجددا مطلب قبل رو از خودتون سوال میکنید تا مطمعن شوید خوب مطلب رو به ذهن سپردید. در این مرحله مطالب به حافظه بلند مدت شما منتقل میشود و بایگانی خواهند شد. چی ازین بهتر!!
برای یادگیری لازمه ذهنی باز محیطی آرام و فضای ثابت و پر انرژی برای در خواندنه.فضای درسی زمانی که دلباز و پر انرژی باشه کمک شایانی به حس لذت درس خواندن میکند.
این شد اصل یادگیری و باعث میشه روز کنکور زمانی که استرس دارید و غرق در هزاران فرمول و مسئله و حفظیات هستید مطالبی ک به ذهن سپردید و در حافظه بلند مدت خود ذخیره کردید فراموش نکنید و موفق شوید.
.
شرکت در آزمون های آزمایشی هفتگی و تخمین زدن رتبه به شما نشان میدهد که کجای کار هستین و اینگونه تقریبا مسیر صحیح را خواهید یافت و جزو روتین همیشگی زندگی شما در سال کنکور خواهد شد و اینگونه از نقاط قوت و صعف خودتون آگاه میشوید و روی نقاط ضعف خود کار میکنید و یک قدم دیگر به موفقیت کنکور تجربی نزدیک خواهید شد.

چند منبعی نباشید.

کسی که از همان ابتدا هدفمند وارد مسیر شده است بسیار کمتر دچار سردرگمی میشود و تصمیمات صحیح تری خواهد گرفت.مثلا برای هر درس یک منبع کامل و جامع انتخاب میکند و همان را از صفر تا صد میخواند و تمرین و تکرار را انجام میدهد و سراغ کتاب های مختلف با مولفه های گوناگون نمیرود که دچار سردرگمی نشود.
غول مرحله آخر و برای اینکه حسابی بترکونید داشتن یک مشاوره همراه و هم پای شماست که در برنامه ریزی کمک بسزای به شما کند و موفقیت شمارو دو چندان کند..
مشاور علاوه بر اینکه نحوه برنامه ریزی صحیح و ساعات مطالعه را به شما آموزش میدهد تا حد مطلوبی میتواند استرس شمارا کمتر کند چرا که خیالتون راحته که یک نفر همیشه حواسش به شما هست و مثل دوست شمارو همراهی میکنه.

پس امیدوارم تمامی این نکات رو بخاطر سپرده باشید.و بدانید انسان بی تلاش مثل ماهی در خشکی است.🥰موفقیت کنکور تجربی
پس خوب درس بخونید
تلاش کنید
به آرزوهای بنفشتون برسید
موفق باشید اومندی های عزیز

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.