مقالات

تقویت مهارت نوشتاری در زبان آلمانی

تقویت مهارت نوشتاری در زبان آلمانی

تا بوده همین بوده که در یادگیری هر زبان جدیدی بخشی از آن چالش برانگیزتر از بخش های دیگر است. آموزش زبان آلمانی هم از این قاعده مستثنی نیست و مهارت نوشتاری آن جز دشوارترین بخش های یادگیری این زبان است که خیلی ها را کلافه و سردرگم می کند!

اما کلاس اول خودتان را به خاطر بیاورید، آیا پیاده سازی زبان مادریتان بر روی کاغذ کار آسانی بود؟ آیا به راحتی آب خوردن یاد گرفتید که چگونه حروف الفبا را در کنار هم بچینید تا ابتدا کلمه و بعد جمله ساخته شود و یا پوست انداختید تا توانستید به این مهارت برسید؟ قطعاً به این سادگی ها نبوده است.

بنابراین وقتی ما برای نوشتن به زبان مادریمان این همه چالش داشتیم، چگونه ممکن است که زبان دومی مثل آلمانی که به سختی در نوشتار معروف است را بدون دردسر و مثل آب خوردن یاد بگیریم؟🤔

شما چه در کلاس های حضوری و چه در کلاس های آموزش آنلاین زبان آلمانی شرکت کنید، تنها با تمرین می توانید مهارت نوشتاریتان را تقویت کنید و گرنه هیچ استادی چوب جادویی ندارد که بتواند بدون تمرین و تلاش برای شما معجزه کند!

۵ روش کاربردی برای بنفش کردن مهارت نوشتاری در زبان آلمانی

آموزش مهارت نوشتاری در زبان آلمانی

اگر همه ما یاد بگیریم که یادگیری هر مهارتی زمانبر است و یک شبه نمی توان به مقصد رسید، دیگر از سختی هیچ چیزی نمی ترسیم و فقط بر روی تمرین و تلاش مستمر تمرکز می کنیم. از آنجایی که مهارت نوشتن به زبان آلمانی هم از این قاعده مستثنی نیست، در این بخش به روش هایی اشاره می کنیم که به کمک آن ها می توان این مهارت را از بر شد!

● روزانه بنویسید

برای این که بتوانید در نوشتن به زبان آلمانی یا Schreiben ماهر شوید، تمرین روزانه نویسی را فراموش نکنید. البته منظور از روزانه نویسی این نیست که باید هر روز مقاله ای بلند بالا بنویسید و به اصطلاح شاخ غول را بشکنید تا مهارت نوشتاریتان در زبان آلمانی تقویت شود، بلکه منظور این است که حتی کوچک ترین چیزها را به زبان آلمانی بنویسید! یعنی چه؟ یعنی مثلاً همه ما روزانه برای ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود از موبایل استفاده می کنیم، حالا شما برای تمرین می توانید این پیام ها را به زبان آلمانی بنویسید. همچنین می توانید روزانه پستی در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام بگذارید و کپشن آن را به زبان آلمانی بنویسید. یادتان باشد که همین قدم های به ظاهر کوچک مقدمه موفقیت شما برای کسب این مهارت هستند، پس آن ها را پشت گوش نیندازید!

● بازبینی مطالب را فراموش نکنید

حتماً هر مطلبی که به زبان آلمانی می نویسید را مورد بازبینی قرار دهید تا مطمئن شوید که غلط املایی یا گرامری ندارد. چون اگر این کار را انجام ندهید، همان اشتباهات در ذهنتان ثبت می شود و بعد اصلاح آن ها در ذهن شما کار حضرت فیل است!😉 بنابراین حتی اگر خودتان هم از عهده تصحیح دست نوشته آلمانیتان برنمی آیید، از استاد یا دوستی که در این زمینه مهارت دارد کمک بگیرید.

● قدرت مطالعه را دست کم نگیرید

شما برای این که بتوانید قلم روان و شیوایی داشته باشید، باید اول زیاد بخوانید و بعد دست به قلم شوید. در نوشتن به زبان آلمانی هم دقیقاً همین طور است، یعنی شما زمانی می توانید خوب بنویسید که متن های آلمانی را زیاد بخوانید تا هم در املا و هم نکات گرامری آن مهارت پیدا کنید و بتوانید عبارات مختلف را در کنار هم بچینید و جمله جدیدی خلق کنید!

● هنگام نوشتن به زبان آلمانی، فکر کردن به زبان فارسی را فراموش کنید

اصلاً نباید در دام ترجمه بیفتید و بخواهید که هر مطلبی که در زبان فارسی می نویسید را به زبان آلمانی ترجمه کنید؛ چرا که اولاً ممکن است هنوز به تسلط کافی نرسیده باشید و بدتر ناامید شوید و دوماً ممکن است که برخی از عبارات فارسی را عیناً نتوان به زبان آلمانی برگرداند. بنابراین از این کار حذر کنید و در هنگام نوشتن زبان آلمانی به این که زبان مادریتان چیست، فکر نکنید!

● اول ایده بسازید و بعد روی کاغذ بیاورید

وقتی کمی در نوشتار زبان آلمانی حرفه ای تر شدید و توانستید متن های گسترده تری بنویسید، بهتر است که ابتدا ایده و طرحی از آنچه در ذهن دارید را بر روی کاغذ بیاورید و بعد آن را بسط و گسترش دهید تا بتوانید جملات را با اشکالات کمتری بنویسید و تمام قواعد را رعایت نمایید.

برای این که بدانید یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد، حتماً این مطلب را نیز مطالعه نمایید.

پس برای تقویت مهارت نوشتاری در زبان آلمانی در چه کلاسی ثبت نام کنم؟

 یادگیری زبان آلمانی

قطعاً نمی توانید قبل از این که در کلاسی برای یادگیری زبان آلمانی شرکت کنید و به دانش حداقلی در آن برسید، انتظار داشته باشید که شب بخوابید و صبح بیدار شوید و دست به قلم شوید!

پس چه کلاسی به درد شما می خورد؟ شما برای آموزش زبان آلمانی به کلاسی نیاز دارید که کاربران را در راس آموزش قرار دهد و هر کسی را بر اساس توانایی ها و مهارت های فردی خودش آموزش دهد نه توانایی های عمومی! این دقیقاً همان آموزش کاربر محور است که در باشگاه اومند به عنوان معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور انجام می شود. شما در این کلاس ها به صورت مستقیم و آنلاین با استاد زبان آلمانی خود در ارتباط هستید و می توانید صفر تا صد هر آنچه که به آن نیاز دارید را در کلاسی با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفره) یاد بگیرید.

بنابراین برای بهره مندی از مشاوره رایگان این باشگاه، هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا مشخصات خود را در فرم موجود در این قسمت وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

پس معطل نکن که آرزوهای بنفش در انتظار توست.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *