مقالات

آیا به مشاوره کنکور ریاضی نیاز دارم؟ (قسمت اول)

آیا به مشاوره کنکور ریاضی نیاز دارم؟

درست است که اشتباه و یادگیری به هم گره خورده اند و دو یار جدا نشدنی هستند، اما توجه داشته باشید که در دوران کنکور ریاضی باید اشتباهات به حداقل برسند تا نتیجه ای که شما شبانه روز رویای آن را در سر می پروانید به واقعیت بپیوندد! یکی از راه هایی که باعث می شود شما بتوانید در این دوران حساس، افسار عملکردتان را در دست بگیرید، استفاده از مشاوره کنکور ریاضی است. البته این که بدانید باید از چه مشاوری کمک بگیرید تا قدم به قدم به قله های موفقیت نزدیک شوید از نان شب هم واجب تر است!😉

مشاوره و برنامه ریزی کنکور ریاضی باید توسط کسی انجام شود که تفاوت های فردی بین افراد مختلف را درک می کند و انتظار ندارد که آقای X همان طوری مطالب را یاد بگیرد که خانم Y یاد می گیرد، بنابراین حتی لحظه ای به سرش نمی زند که برنامه و نسخه مطالعاتی مشترکی برای همه شاگردانش بپیچد. پس اگر چنین مشاوری پیدا کردید، آن را سفت بچسبید و رها نکنید!

آشنایی با مهم ترین وظایف یک مشاور کاربلد کنکور ریاضی

برای این که نخواهید در دوران کنکور از این مشاور به آن مشاور متوسل شوید، باید از وظایف یک مشاور حرفه ای در حیطه کنکور ریاضی مطلع باشید که ما در این قسمت در این باره توضیح خواهیم داد.

وظایف یک مشاور کاربلد کنکور ریاضی

● روش تست زنی را به شما آموزش دهد

یکی از مهم ترین مواردی که شما در دوران کنکور ریاضی به آن نیاز دارید این است که بدانید چطور تست بزنید، پس این جا است که نقش یک مشاور پر رنگ می شود. مشاور کاربلد می تواند به شما یاد دهد که چطور رد گزینه کنید، چگونه وقتی بین دو گزینه شک دارید گزینه درست را انتخاب کنید و غیره. ضمناً از آنجایی که در سوالات تستی، مدیریت زمان از اهمیت زیادی برخوردار است، پس شما به کمک کسی نیاز دارید که بتواند این تکنیک را به بهترین شکل ممکن به شما آموزش دهد.

● برنامه ریزی دقیق و شخصی سازی شده انجام می دهد

این را به خاطر داشته باشید که همیشه برنامه ریزی در هر کاری به خصوص درس خواندن حرف اول را می زند. اهمیت این موضوع به خصوص در رشته ریاضی که حجم درس های محاسباتی زیاد است پررنگ تر می شود و شما نباید حتی ۱ دقیقه را بدون برنامه ریزی سپری کنید، بلکه باید تمام ساعات مطالعه، مرور، تست زنی و استراحت را در برنامه­تان بگنجانید.

با این تفاسیر باید بدانید که برنامه ای به درد شما می خورد که بر اساس ویژگی ها و توانایی های فردی شما تنظیم شده باشد، نه توانایی های جمعی؛ چرا که تنها این برنامه است که می تواند مطالبی که شما مطالعه می کنید را عین چسب ۱،۲،۳ در ذهنتان بچسباند!😉 در واقع چون این برنامه برای خود خود شما طراحی شده، می تواند بهترین بهره وری را برای شما داشته باشد. پس به دنبال مشاوری بگردید که تخصص کافی در تنظیم چنین برنامه داشته باشد و برنامه ای پرینت شده از اینترنت را به شما ارائه ندهد!

● روش مطالعه دروس را به شما یاد می دهد

مشاور شما اگر در کار خود خبره باشد باید بتواند روش مطالعه تستی و مفهومی دروس را به شما یاد دهد و این موضوع مستلزم این است که ابتدا خود او با محتوای دروس مختلف آشنا باشد و مثلاً فرق مطالعه دو درس ریاضی و شیمی را بداند تا بتواند نسخه مناسبی برای شما بپیچد!

● دانش آموز را به حال خودش رها نمی کند

کاملاً طبیعی است که گاهی در دوران کنکور به دلیل تنبلی یا با انگیزگی بخواهید درس خواندن را کنار بگذارید و خودتان را با انواع و اقسام سرگرمی ها به خصوص گشت و گذار در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام که وقتی آدم وارد آن ها می شود زمان از دستش در می رود، سرگرم کنید. بنابراین یک مشاور تحصیلی چه برای کنکور ریاضی و چه برای دیگر رشته تحصیلی باید بتواند مثل یک عقاب بالای سر شما باشد و بر عملکردتان نظارت داشته باشد!

پس توجه داشته باشید که وظیفه یک مشاور فقط این نیست که برنامه ای برای شما تنظیم کند و با چند حرف انگیزشی شما را روانه منزل کند و تا جلسه بعدی که بخواهد روند مطالعه شما را مورد بررسی قرار دهد، هیچ کاری با شما نداشته باشد، بلکه یک مشاور خوب کسی که هیچ وقت شما را به حال خودتان رها نمی کند و مرتب پیگیر اوضاع شما است.

با علم روانشناسی آشنایی داشته باشد

همان طور که گفتیم اکثر کنکوری ها شرایطی مثل بی انگیزگی، دل زدگی، هجوم افکار منفی و … را تجربه می کنند. بنابراین در چنین شرایطی کسی که در حوزه مشاوره و برنامه ریزی کنکور ریاضی متخصص است، باید بتواند حال روحی شما را درک کند و حرف هایی بزند و تکنیک هایی به شما یاد دهد که شما به کمک آن ها بتوانید دوباره انرژی و انگیزه خودتان را بالا ببرید و به مطالعه مشغول شوید. پس فراموش نکنید که مشاورتان نباید تنها با حرف های انگیزشی شما را روانه منزل کند، چون این نوع صحبت ها شاید در لحظه یا حتی ۱، ۲ روز موثر باشند، اما خیلی زود تاثیر خود را از دست می دهند. از این رو مشاورتان باید بتواند با چیدن برنامه های تفریحی و ورزشی در برنامه درسیتان، آموزش تکنیک های افزایش تمرکز و کاهش استرس و … حال دلتان را خوب کند و شما را به موفقیت نزدیک تر کند!

به منظور اطلاع از کلیشه های مشاوره کنکور ریاضی، حتماً این مطلب را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

جمع بندی از آنچه درباره مشاوره کنکور ریاضی گفته شد

مشاوره کنکور ریاضی

حتماً شما هم بسیار شنیده اید که می گویند “آزموده را آزمودن خطاست.” حالا سوال ما از شما این است که تا چه زمانی می خواهید از همان روش های مشاوره و برنامه ریزی قدیمی که نسخه واحدی برای همه می پیچند و سال ها است که مشخص شده دیگر کارایی ندارند استفاده کنید؟

ما در اومند به عنوان معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور شرایطی را فراهم کرده ایم تا شما از شر کلاس های حضوری و شلوغ مشاوره کنکور ریاضی خلاص شوید و به جای آن طعم کلاس های مشاوره و برنامه ریزی آنلاین، شخصی سازی شده و کاربر محور را بچشید.

چون در اومند بازدهی کلاس ها و موفقیت شما در اولویت قرار دارد، هیچ کلاسی بیش از ۱۰ نفر جمعیت ندارد. ضمناً ما به همراه تیم پشتیبانی خود در تمام دوران کنکور ریاضی در کنار شما هستیم تا کوچک ترین مشکلی نتواند مانع یادگیری و مطالعه شما شود.

پس اگر شما هم می خواهید یکی از کاربران خوش شانس اومند باشید، هر چه سریع تر از طریق شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) با ما تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان اومند در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و سیر تا پیاز هر آنچه که باید بدانید را در اختیارتان قرار دهند. با اومند مشاوره و برنامه ریزی تحصیلیت را بنفش کن.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *