استاد خانم اقبالی

تخصص:مدیتیشن

درباره متخصص

…………………

مهندس مهسان اقبالی هوجقان
برگزار کننده دوره های ماندالا
هدف از برگزاری: ماندالا عاملی است برای تمرکز ذهن زیرا دایره نماد روح است، نماد ناخودآگاه انسان. افلاطون خود روح را شبیه یک کره می پنداشت. از طرفی چهار گوشه یا چهار ضلعی، نماد ماديات، جسم و واقعیت است و به خودآگاه انسان اشاره دارد.
قابل توجه ترین ویژگی ها: ماندالا یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین شیوه های هنردرمانی در بین مکتب های بودیسم و هندوئیسم و همینطور روانشناسان بزرگی مانند کارل گوستاو یونگ است. این اصطلاح که در لغت به معنای دایره است، به اشکال و نگاره های هندسی خاصی اشاره دارد که بیانگر فعل و انفعالات ذهنی و درونی انسان و همچنين رابطه آن با وجوه ماوراء طبیعی کیهان است. استفاده از ماندالا فایده های زيادي از جمله کاهش اضطراب، ایجاد تمرکز و همینطور از بین رفتن بیماری افسردگی دارد به طور کل هنر درمانی برای برای درمان بیمارانی که مرتکب جرم شده اند، افرادی با بیماری علاج ناپذیر افرادی که تصمیم ترک سیگار دارند و…. موثر است،که از جمله توانایی های ماندالا است.
شیوه خاص تدریس:برای رسم یک ماندالا اصلاً به مهارت داشتن در نقاشی احتیاجی نیست، چرا‌که در دنیا هرکسی با هرنوع توانایی ای قادر به ترسیم آن است. برای آغاز کار و شناخت بیشتر با ماندالا میتوان از رنگ آمیزی آن آغاز کرد. رنگ آمیزی ماندالا برای هر رده ی سنی مطلوب میباشد و افزایش دهنده حس ارامش در شخص است.
منبع اصلی برای این هنر ذهن است.
مقوا ، پرگار، نقاله، راپید ،مداد، پاکن از وسایل مورد نیاز این هنر است.
 
تهران-

 

this is omand club

here we take a good care of your wish

میزان رضایت

رضایت باشگاه از متخصص 100%

Contact