مقالات

توصیه هایی کاربردی برای یادگیری همزمان دو زبان

یادگیری همزمان دو زبان

آیا می‌توانید دو زبان را همزمان یاد بگیرید؟ این سوال ضروری است که قبل از شروع آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری  به طور همزمان بپرسید. بنابراین، با مراجعه به این مقاله، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. علاوه بر این، ما پاسخ این سوال و چندین نکته را برای طراحی نقشه راه مفیدی برای این چالش مورد بحث قرار داده‌ایم.

یادگیری یک زبان جدید در بزرگسالی همیشه چالش برانگیز است و یادگیری دو زبان جدید چالشی اضافه برای زبان‌آموزان خواهد آورد. برای درست کردن فرآیند یادگیری، به تعهد، منابع مناسب، راهنما و تمرین زیاد نیاز دارید. زیرا بسیاری از افراد با یادگیری همزمان دو زبان فرآیند یادگیری خود را پیچیده‌تر می‌کنند و حتی می‌توانند سوالات بیشتری مانند موارد زیر مطرح کنند:

آیا حتی امکان یادگیری چندین زبان وجود دارد؟ آیا می توانید دو زبان را همزمان یاد بگیرید؟ آیا حتی باید برای این هدف تلاش کنید؟

ما منحصر به فردترین آموزش زبان دنیا و همچنین راهنماهای مطالعه را ارائه می‌کنیم تا فرآیند یادگیری شما را آسان‌تر کنیم. علاوه بر این، ما فکر کردیم که بهتر است بررسی کنیم که آیا ممکن است یا امکان پذیر است که به طور همزمان به چندین زبان مسلط شویم یا نه.

آیا می‌توانید دو زبان را همزمان یاد بگیرید؟

بله گفتن آسان است، اما رسیدن به هدف یادگیری همزمان دو زبان آسان نیست. با این حال، یادگیری دو زبان به طور همزمان نیز غیرممکن نیست. از آنجایی که مغز انسان عادت به یادگیری همزمان موضوعات مشابه دارد، همه برنامه‌های درسی آموزشی از این واقعیت استفاده می‌کنند که می‌توانیم اطلاعات را همزمان از چندین دسته پردازش و فیلتر کنیم.

حتی در یک زمینه متفاوت، مغز ما به ما اجازه می‌دهد تا به طور منظم با وظایف جدید سازگار شویم. در اینجا همه نکاتی را که برای شروع سفر یادگیری دو زبان با هم نیاز دارید، مورد بحث قرار داده‌ایم.

۵ نکته برتر برای یادگیری همزمان دو زبان

یادگیری همزمان دو زبان

یادگیری یک زبان جدید چالش برانگیز است و یادگیری دو زبان به طور همزمان یک چالش اضافی ایجاد می‌کند. بنابراین، رفتن در مسیر درست در فرآیند یادگیری ضروری است. نکته‌های زیر به شما کمک می‌کند تا به هدف خود برسید. بنابراین، اکنون این مقاله را بررسی کنید و به طور منظم از صفحات مقالات ما دیدن کنید.

۱٫ مهارت‌های مدیریت زمان را تمرین کنید:

با اختصاص زمان کافی به هر زبان می‌توانید دو زبان را یاد بگیرید. با این حال، این تخصیص مناسب زمان یک چالش واقعی است که شما فقط می‌توانید از طریق مهارت‌های عملی مدیریت زمان بر آن غلبه کنید. مدیریت زمان به شما کمک می‌کند زمان خود را عاقلانه مدیریت کنید و می‌توانید مطالعات زمان بیشتری را در مورد هر دوی آنها انجام دهید. مهم است که چه آموزش زبان انگلیسی باشد یا آموزش زبان آلمانی، زمان تخصیص داده شده به هرکدام را به درستی مدیریت کنید.

علاوه بر این، شما همچنین از زمان خود برای یک منحنی یادگیری مهم تر از یادگیری فقط یک زبان استفاده می کنید. به همین ترتیب، بسیار مهم است که زمان خود را برای هر زبان برنامه ریزی، و هدف، زمان شروع و پایان یادگیری خود را مشخص کنید. در غیر این صورت، به سرعت احساس غرق شدن خواهید کرد و این امر برای زبان آموزان بسیار رایج است.

۲٫ همزمان زبان های آشنا را با زبانی کمتر آشنا کنید:

این به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید تا همزمان یک زبان ساده تر را با زبان دشوارتر دیگری یاد بگیرید. فرض کنید که شما زبانتان فارسی است و می‌خواهید آموزش زبان انگلیسی را شروع کنید. مسلما یادگیری زبان انگلیسی برای شما راحت‌تر از یادگیری چینی است.

بنابراین، بهتر است زبان ساده‌تری مانند انگلیسی را یاد بگیرید که آشنایی زیادی با آن دارید. علاوه بر این، مطالعه همزمان آن زبان‌ها می‌تواند به شما کمک کند که فرسوده نشوید.

۳٫ از منابع یادگیری با کیفیت بالا استفاده کنید:

یادگیری همزمان دو زبان همیشه سخت تر از یادگیری یک زبان جدید است. بنابراین، شما باید بهترین منابع زبانی را برای پشتیبانی از سفر آموزش زبان آلمانی یا هر زبان دیگری ترتیب دهید. شما نباید کیفیت را به خطر بیندازید و فقط آنهایی را انتخاب کنید که دارای روش‌های یادگیری استاندارد و اثبات شده مانند باشگاه اومند هستند.

باشگاه اومند یک راهنمای کامل در مورد چگونگی یادگیری بهترین زبان خارجی به صورت آنلاین ایجاد کرده اند. این شامل منابع یادگیری نامحدود برای هر سطح، مانند مبتدی، متوسط ​​و پیشرفته است. بهتر است از این راهنما برای توسعه مسیر یادگیری زبان بهینه برای بهبود خود استفاده کنید.

یادگیری همزمان دو زبان

۴٫ برای یادگیری دو زبان با هم تا جایی که ممکن است صحبت کنید:

همه ما این حقیقت را می دانیم که تمرین انسان را کامل می کند. همچنین در مورد یادگیری یک زبان جدید کاملاً قابل استفاده است. بنابراین، تا حد امکان صحبت کردن به یک زبان را تمرین کنید. این در نهایت به شما کمک می کند تا با آن زبان بهتر ارتباط برقرار کنید.

علاوه بر این، به شما کمک می کند تا زبان را روز به روز بهتر درک کنید. صحبت کردن برای دو زبان حتی ضروری‌تر می‌شود تا اطمینان حاصل شود که می‌توانید ورودی هر دو زبان را درک کنید.

۵٫ اهداف پیشرفت واقع بینانه را برای دو زبان تنظیم کنید:

یادگیری دو زبان جدید به طور کامل در دو هفته غیرممکن است. با این حال، بسیاری از مردم آنقدر شجاع هستند که تلاش های چندزبانگی را در جدول زمانی مشابه انجام دهند. متأسفانه، وقتی میزان موفقیت را بررسی می کنید، نمونه های بسیار کمی وجود دارد.

بهتر است بسته به آشنایی شما با زبان ابتدا زمان مناسبی را برای رسیدن به اهداف فرعی اختصاص دهید. علاوه بر این، باید زمان خود را برای اختصاص دادن به یادگیری اهداف کوچک برنامه ریزی کنید و با انجام این کار، به هدف اولیه برسید.

به طور مشابه، تعیین اولویت برای یادگیری زبان های هدف کمک می کند. سپس تصمیم خواهید گرفت که با یک زبان با شدت بیشتری برخورد کنید و دوره طولانی تری را برای زبان دوم در نظر بگیرید.

یادگیری دو زبان به طور همزمان آسان نیست – اما شدنی است:

اگر این نکات بالا را دنبال کنید، احتمال اینکه دو زبان را همزمان با موفقیت یاد بگیرید بسیار بیشتر است. یادگیری دو زبان به طور همزمان ذهن شما را درگیر می کند. جابجایی مکرر بین دو زبان در ابتدا ممکن است دشوار باشد، مغز شما را به چالش می‌کشد و احساس می‌کنید که خسته می‌شوید. با این حال، مهارت‌های یادگیری زبان شما را بهبود می‌بخشد و از یادگیری زبان در آینده سریع‌تر و آسان‌تر پشتیبانی می‌کند.

یادگیری همزمان دو زبان

علاوه بر این، این چالش یادگیری دو زبان به طور همزمان برای همه مناسب نیست. اما برای کسانی که واقعاً فداکار هستند و نقشه راه درست را دنبال می کنند، قابل دستیابی است. آنها متوجه خواهند شد که مزایای آن بسیار بیشتر از هزینه هاست.

اگر مصمم هستید که با هم دو زبان جدید یاد بگیرید، آموزش زبان انگلیسی یا هرزبان دیگر باشگاه اومند را امتحان کنید تا روند یادگیری خود را تقویت کرده و زندگی را آسان‌تر کنید. برای تمام نیازهای خود به آموزش زبان با استادان زبان تماس بگیرید. کارکنان مجرب ما متشکل از زبان شناسان خبره بسیار خوشحال خواهند شد که در تمام سوالات شما به شما کمک کنند.  در آخر، آیا تا به حال دو زبان جدید را همزمان مطالعه کرده اید؟ چطور انجامش دادید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *