مقالات

درونگرا بودن کودک چه تاثیری در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

تاثیر درون گرایی در یادگیری کودک

امروز میخواهیم در مورد تاثیر درون گرایی در یادگیری کودک صحبت کنیم.
کودک در دوسالگی شروع به تشخیص تمام حرکات و عوامل بیرونی که در اطرافش است میکند و به هر صدایی واکنش نشان میدهد و سعی میکند که یاد بگیرد ومعنی و مفهوم هر صدا را ماوجه سود که در برابر آن عکس العمل نشان دهد و به همین علت والدین میتوانند ازین سن طلایی کودک بهترین استفاده را کنند و زبان دلبندشان را تقویت کنند و آینده ای روشن را برای او بسازند و راه پیشرفت فرزندشان زا هموار سازند
اولین مسئله ای که وجود داره این است که کودک با رفتارهایی که از خودش بروز میدهد درونگرا یا برونگرا بودن خودش را به ما اعلام میکند.
اول از همه یک نکنه در مورد درونگرایی به شما بگویم آن هم اینکه درونگرایی یا خجالت بسیار متفاوت است.شخصی که درونگرا است از تنهایی و وقت گذاشتن برای خودش لذت میبرد و از آدمها و شلوغی فراری است و بعد از مدتی از آن محیط شلوغ و آدمها فراری میشود..اما فرد خجالتی از ارتباط با افراد واهمه دارد و نمیتواند در جمع ارتباط بگیرد از سر خجالت نه اینکه خسته میشود و تمایل ندارد بین این دو فرق بسیاری است.

درونگرایی

حالا میخواهیم بدانیم تاثیر درون گرایی در یادگیری کودک چگونه است.

تاثیر درون گرایی در یادگیری کودک به اینگونه است که یک کودک درونگرا فعالیت کمتری در کلاس دارد و اعتماد بنفس صحبت کرده و مکالمه در کلاس را نخواهد داشت و ترجیح میدهد در کنج تنهایی خود فرو برود و ممکن است محیط کلاس برایش خسته کننده باشد.
اما یک کودک برونگرا تمایل زیادی به محیط های شلوغ مثل کلاس زبان دارد و دلش میخواهد تمام آنچه میداند را بروز دهد و در کلاس با معلم و هم کلاسی هایش فعالیت مشترک داشته باشد در نتیجه یادگیری در این گونه کودکان سریع تر اتفاق می افتد‌.
درونگرا بودن و برون گرا بودن هردو خصوصیات مثبت زیادی دارد
مثلا کودک برونگرا به علت تمرکز و آرام بودنش مطالب را سریع یاد میگیرد چ در ذهن میسپارد و این یک ویژگی بسیار خوب و مثبت میباشد.
کودکان نیاز به توجه و تحسین از طرف خانواده را دارند تا در مسیرشان ثابت قدم باشند مخصوصا در جاده ی یادگیری زبان.
والدین باید درونگرا بودن یا برونگرا بودن کودک خود را شناسایی کنند تا با دبیر کودکان در میون گذاشته تا بهترین روش تدریس برای آنها اعمال شود و نتیجه و بازدهی خوبی داشته باشند و از محیط کلاس لذت ببرند.
هیچوقت یک کودک درونگرا را نباید مجبور به انجام کاری کرد زیرا آنها ازین کار متنفر هستند و دلشان میخواهد هر زمان که فرصت را مناسب دیدند کارهایشان را انجام دهند و یا آنها را مجبور نکنید به کلاس بروند،همه چیز باید به خواست خود کودک انجام شود.

از خصوصیت خوب کودکان برونگرا این است که میتوانید در خانه برای آنها وقت بگذارید و تمام درس هایی ک یاد میگیرند را باهم تکرار و مرور کنید و کودک ازین کار و از این حس ارزش گذاری بسیار خوششان می آید.

یادگیری کودک

انتخاب دبیر متخصص و آگاه برای کودکان یکی از قدم های مهم است.

دبیر زبان کودکان باید از اخلاق حرفه ای،تسلط کامل به زبان و نحوه صحیح برقراری ارتباط با هر تیپ کودکی را باید دارا باشد.
مدرس در طول این مسیر باید صبور باشد و طرز برخورد صحیحی با کودک داشته باشد و به حرف های او خوب گوش دهد و خواسته هایش را در کلاس انجام دهد تا حس با ارزش بودن را از همان ابتدا حس کند

والدین گرامی کودکان شما همانند طلای ناب با ارزش و گرانقدر هستند و ما میدانیم که آرزوی هر پدر و مادری این است که جاده ی زندگی دلبندش هموار و سرسبز باشد و با سلامتی و موفقیت به مقصد و آرزوهای دلشان برسند،ما در اومند با تیم حرفه ای و اساتید برجسته در رشته ها و گرایش های مختلف این امکان را فراهم کردیم تا کودکان شما در محیط آموزشی مفرح و جذاب زبان را شروع کنند و در این مسیر استادانه موفق شوند.
دپارتمان اومند یکی از کاملترین ،بروز ترین و پیگیر ترین سازمان آموزشی آنلاین کشور میباشد که پشتیبانی همه روزه در هرشبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند و هیچ چیز از چشم ما دور نمیماند کافیست در کنار ما قدم بردارید و خودتان متوجه مسیر بنفش و پر انرژی اومند شوید.
موفق و بنفش باشید💜

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.